لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۹

نيمه نهايی تنيس آزاد استراليا؛<br>فدرر، سافين، سرينا ويليامز و شاراپووا در نيمه نهايی - 2005-01-25


در مسابقات يکچهارم نهايی تنيس آزاد استراليا که در ملبورن برگزار شد، راجر فدرر تنيس باز شماره يک مردان جهان از سوئيس، در برابر آندره آغاسی از آمريکا با زدن ۲۲ آس به پيروزی که قابل پيش بينی بود دست يافت و به نيمه نهايی رسيد.

فدرر مدافع عنوان قهرمانی اين رويداد فقط احتياج به يکساعت و چهل دقيقه داشت تا آغاسی اميددار شماره ۸ را در سه ست پی در پی با نتيجه ۳-۶، ۴-۶، ۴-۶، شکست دهد. فدرر در پنج ديدار آخر خود با آغاسی به پيروزی رسيده است.

تعداد پيروزيهای پی در پی فدرر به ۲۶ مسابقه رسيد، آخرين باخت وی در اوت گذشته در بازيهای المپيک آتن بود. تنيس باز ۲۳ ساله سوئيسی تا بحال به قهرمانی چهار گرند اسلم رسيده است. فدرر در نيمه نهايی بديدار مرآت سافين نايب قهرمان استراليا اوپن سال گذشته می رود.

سافين تنيس باز روسی و اميددار چهارم اين رويداد، با شکست دادن دومينيک هرباتی از اسلواکی در سه ست پی در پی و با نتيجه ۲-۶، ۴-۶، ۲-۶، به نيمه نهايی رسيد.

در قسمت مسابقات يکچهارم نهايی زنان، سرينا ويليامز از آمريکا براحتی آميلی مورسمو از فرانسه را با نتيجه ۲-۶، ۲-۶،از پيش رو برداشت. او در نيمه نهايی بديدار ماريا شاراپووا تنيس باز روسی و قهرمان ويمبلدون خواهد رفت.

ماريا شاراپووا اميددار چهارم نيز با شکست دادن هموطنش سوتلانا کوزنتسووا اميددار پنجم و قهرمان يو اس اوپن، در سه ست و با نتيجه ۶-۴، ۲-۶، ۲-۶، قدم به نيمه نهايی گذاشته است. اين مسابقه که در گرمای شديد برگزار شد، بيش از دو ساعت بطول انجاميد.

تا بحال، شاراپووا دو دو ديدار حساس را از سرينا برده است، که شامل فينال قهرمانی ويمبلدون می باشد.

XS
SM
MD
LG