لینکهای قابل دسترسی

پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۸

دو دستگی افکارعمومی در باره پرزيدنت بوش در آستانه دومين تحليف - 2005-01-20


در آمريکا، درآستانه دومين دوره رياست جمهوری پرزيدنت بوش، نتايج يک نظر سنجی از دو دستگی افکار عمومی در مورد کارنامه و سياست های او حکايت دارد.

شبکه خبری تلويزيونی " سی بی اس " و روزنامه نيويورک تايمز در گزارشی که امروز منتشر کردند ميگويند شصت درصد افرادی که مورد سئوال قرار گرفتند در مجموع نسبت به چهار سال آينده خوش بين اند. اما اکثريت عملکرد پرزيدنت بوش در مورد اقتصاد و عراق را تائيد نمی کنند.

شاخص تائيد کارنامه پرزيدنت بوش چهل و نه درصد است که از شاخص دو رئيس جمهور پيشينی که دو دوره رياست جمهوری را به پايان رساندند، يکی رانلد ريگن و ديگری بيل کلينتون، پائين تر است.

در مورد عراق ، پنجاه و سه درصد افرادی که مورد سئوال قرار گرفتند گفته اند اگر تسليحات کشتار جمعی در آن کشور يافت نشود جنگ عملی بی فايده بوده است. در همين حال هفتاد و پنج درصد معتقدند تعداد قابل توجهی از سربازان آمريکائی هنگامی که دوران رياست جمهوری پرزيدنت بوش به پايان ميرسد در عراق باقی خواهند ماند.

در مورد امور داخلی چهل و هفت درصد گفته اند برنامه های موقت پرزيدنت بوش در مورد معافيت های مالياتی که در سال 2001 به تصويب رسيد بايد دائمی شود.

XS
SM
MD
LG