لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۹

بوش: بقای آزادی در آمريکا مستلزم توفيق آزادی در  ديگر نقاط جهان است - 2005-01-20


پرزيدنت بوش آئين تحليف را ظهر امروز در مقابل کنگره آمريکا و با تکرار سوگند وفاداری به قانون اساسی که توسط رئيس ديوانعالی آمريکا قرائـت ميشد آغاز کرد .

پرزيدنت بوش بلافاصله پس از ادای سوگند، با ايراد يک سخنرانی مهم ترين اولويت های دولت خود برای چهار سال آينده را داد. پرزيدنت بوش گفت حملات مرگبار تروريستی يازدهم سپتامبر به آمريکا منعکس کننده آسيب پذيری آمريکا بود .

پرزيدنت بوش در بخش هائی از سخنرانی خود خطاب به مردم آمريکا گفت که بقای آزادی در آمريکا به گونه ای روز افزون به پيشرفت و توفيق آزادی در مناطق ديگر جهان بستگی پيدا کرده است.

پرزيدنت بوش گفت دولت آمريکا از گسترش نهاد های دموکراتيک در هر کشوری و هر فرهنگی حمايت ميکند و افزود که هدف نهائی پايان بخشيدن به استبداد و ديکتاتوری در جهان است .

پرزيدنت بوش گفت کسانی که در استبداد و ديکتاتوری زندگی ميکنند بايد بدانند که آمريکا به آنان بی اعتنا نيست و سرکوبی و اختناق آنان را نمی پذيرد.

پرزيدنت بوش در مقابل صدها هزار نفر از طرفدارانش و نيز مردم عادی که مشتاقانه ميخواستند شاهد اين سنت آمريکائی باشند سخنرانی ميکرد .

تدابير امنيتی امروز برای مراسم تحليف شديد ترين تدابير در تاريخ اين کشور توصيف شده است و بخش عمده ای از پايتخت آمريکا در جريان برگزاری مراسم بروی ترافيک و آمد و شد وسائط نقليه بسته بود .

XS
SM
MD
LG