لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۲

تائيد صلاحيت کاندوليزا رايس در کميته روابط خارجی سنا - 2005-01-19


کميته روابط خارجی سنای آمريکا نامزدی کاندوليزا رايس برای احراز مقام وزير امور خارجه را تصويب کرده است. اين اقدام پس يک جلسه دو روزه پرسش و پاسخ انجام گرفت که در آن قانونگزاران بارها پرسش هائی را درباره اطلاعات نادرست محرمانه درباره عراق پيش از جنگ و ادامه بی ثباتی در کشور مطرح ساختند.

کميته روابط خارجی نامزدی خانم رايس را با ۱۶ رأی موافق تصويب کرد. باربارا باکسر و جان کری سناتورهای دمکرات رأی مخالف دادند.

آقای کری گفت حقيقت اينست که دکتر رايس يکی از طراحان ، اجرا کنندگان و مدافعان عمده يک سلسله سياستها و انتخابهای دولت بود که به قضاوت من اين سياستها، کشور ما را امن تر از آنچه بايد پس از ۱۱ سپتامبر باشد نکرده وباعث شده است بيشتر کشورهای جهان از ما فاصله بگيرند.

خانم رايس روز چهارشنبه بار ديگر با باربارا باکسر، سناتور دمکرات کاليفرنيا روبرو شد. او خطاب به نامزد مقام وزير امور خارجه گفت به اعتقاد وی دولت بوش مردم آمريکا را در مورد سلاح کشتار جمعی که گفته می شد عراق در اخيار دارد، گمراه کرد.

خانم رايس گفت او همچنان بر اين باور است که جهان بدون صدام حسين در وضع بهتری قرار دارد، با اين حال اظهار داشت از فداکاريها و از خود گذشتگی های سربازان آمريکا در عراق به خوبی آگاه است.

s/

XS
SM
MD
LG