لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۹

مسابقات نيمه نهايی ليگ ملی فوتبال حرفه ای آمريکايی NFL  - 2005-01-17


در مسابقات ليگ ملی فوتبال حرفه ای آمريکايی NFL، تيم های راه يافته به بازيهای فينال گروههای کنفرانس ملی و کنفرانس آمريکايی مشخص شده اند.

در کنفرانس ملی تيم فيلادلفيا ايگلز با کسب پيروزی در برابر تيم مينه سوتا وايکينگز به فينال بازيهای گروه رسيد. فيلادلفيا با نتيجه ۱۴-۲۷ برنده شد. در اين مسابقه که در زمين فيلادلفيا برگزار شد، داناوان مک نب کواتربک تيم ايگلز با بثمر رساندن دو تاچ دان و پيش بردن توپ برای ۶۵ يارد در زمين حريف رهبری تيمش را بعهده داشت.

تيم فيلادلفيا که آخرين بار ۲۴ سال پيش در بازی فينال NFL (سوپربال) بازی کرد، يکشنبه آينده برای کسب عنوان قهرمانی بازيهای کنفرانس ملی با تيم آتلانتا روبرو خواهد شد. مسابقه دو تيم در زمين فيلادلفيا برگزار می شود. آتلانتا پيشتر سنت لوئيس رمز را بانتيجه ۱۷-۴۷ شکست داد.

در بازيهای گروه کنفرانس آمريکايی، نيوانگلند پاتريوتز مدافع جام قهرمانی در زمين خود و در هوای سرد و برفی تيم ايندياناپوليس کولتز را با نتيجه ۳-۲۰ مغلوب ساخت. تيم نيوانگلند با بازی دفاعی نيرومند برهبری تام بريدی کواتربک ماهر آن و همتيمی او فردی ميچل که دو بار تاچ دان کرد و با دريافت پنج پاس توپ را ۶۵ يارد در زمين کولتز پيش برد، بپيروزی رسيد و تلاشهای پيتون منينگ کواتربک تيم اينديانا و برنده جايزه پرارزشترين بازيکن ليگ برای متوقف ساختن تيم پاتريوتز راه بجائی نبرد.

تيم پاتريوتز در بازی فينال گروه با پيتسبورگ استيلرز بازی خواهد کرد که تيم نيويورک جتس را در وقت اضافه با نتيجه ۱۷-۲۰ شکست داد. بازی فينال گروه در زمين پيتسبورگ انجام خواهد شد.

بازی فينال ليگ، سوپربال Super Bowl ششم فوريه آينده و با شرکت برندگان مسابقات دو کنفرانس آمريکايی و ملی، در جکسون ويل در ايالت فلوريدا برگزار می شود.

XS
SM
MD
LG