لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۹

جشن آزادی و تجليل ازخدمت عنوان دومين تحليف پرزيدنت بوش - 2005-01-15


آئين تحليف دومين دوره رياست جمهوری پرزيدنت بوش، که پنجاه و پنجمين آئين تحليف طی بيش از دويست سالی خواهد بود که روسای جمهوری آمريکا با ادای سوگند اين مقام و مسئوليت های آن را بعهده ميگيرند،در اين هفته در واشينگتن برگزار خواهد شد.

برای دومين تحليف پرزيدنت بوش عنوان جشن آزادی و تجليل از خدمت انتخاب شده است. برگزارکنندگان تحليف ميگويند از انجا که کشور در حال جنگ است ميخواهند از اين طريق از نيروهای ارتش آمريکا و خانواده های آنان تجليل ويژه ای بعمل آيد.

پيش بينی ميشود بيش از دويست هزار نفر روی پله های محوطه عظيم کنگره آمريکا ناظر بر مراسم مراسم تحليف باشند.

پرزيدنت بوش در پی تکرار متن سی و پنج کلمه ای سوگند که ظهر روز پنجشبه بيست و دوم ژانويه توسط ويليام رنکوويست رئيس ديوان عالی آمريکا قرائت خواهد شد اولويت های برنامه دولت خود برای چهار سال آينده را شرح خواهد داد.

پرزيدنت بوش و بانوی اول آمريکا، لورا بوش، آنگاه پيشاپيش رژه ای که مقصد آن کاخ سفيد است، از خيابان پنسيلوانيا که کنگره را به کاخ سفيد وصل ميکند عبور خواهند کرد.

عصر و شب همان روز نيز نُه ضيافت رسمی و جداگانه برگزار خواهد شد که ضيافت ويژه پرزيدنت بوش به عنوان فرمانده نيروهای مسلح آمريکا برای خانواده های نظاميانی که در افغانستان و عراق خدمت کرده اند، از جمله آنهاست.

XS
SM
MD
LG