لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۶

ثبت نام و رای دادن  همزمان در مناطق ناآرام عراق - 2005-01-15


دولت عراق ميگويد در جريان انتخابات ملی عراق که دو هفته ديگر انجام خواهد گرفت ثبت نام و رای دادن همزمان را در مناطق ناآرام کشور مجاز خواهد شناخت.

عبدالحسين هنداوی رئيس کميسيون انتخابات عراق اين تصميم را امروز همراه با يک رشته تدابير امنيتی برای حراست از انتخابات اعلام کرد.

عراقی ها می توانند در استانهای الانبار و نينوا که شهرهای فلوجه و موصل، صحنه شديد ترين عمليات شورشی طی ماههای گذشته بخشی از آنهاست ، روز سی ام ژانويه ثبت نام و همزمان رای بدهند.

در بغداد امروز انفجار دست کم سه خمپاره يک پاسگاه پليس را که بشدت از آن محاظت ميشود در مقابل ناحيه دولتی موسوم به سبز که مجموعه ساختمانهای دولتی و سفارتخانه های مورد حفاظت در آنجا ست، بشدت تکان داد. انفجار ها موجب شد خبرنگارانی که برای آگاهی از اوضاع امنيتی توسط يک ژنرال ارتش آمريکا وارد محل شده بودند بسرعت پراکنده شوند.

در رويدادی ديگر وزارت دفاع عراق گزارش يک روزنامه عربی را تائيد کرد که ميگويد يک زن عراقی ميخواست وزير دفاع دولت موقت عراق را در جريان ديدار از سوريه ترور کند . اما بنا گزارش اين روزنامه زن مهاجم پيش از آنکه بتواند قصد خود را به اجرا بگذارد غش ميکند .

XS
SM
MD
LG