لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۶

کناره گيری تيم هنمن تنيس باز بريتانيايی از مسابقات جام ديويس - 2005-01-14


تيم هنمن تنيس باز بريتانيايی می گويد که از مسابقات جام ديويس بدليل تمرکز کردن برای پيروزی در اولين گرند اسلم، کناره گيری می کند.

هنمن که ۳۰ سال دارد از سال ۱۹۹۳ در مسابقات حرفه ای تنيس شرکت کرد و طی اين سالها صاحب ۱۱ عنوان قهرمانی در انفرادی شده است، اما او هنوز نتوانسته قدم به فينال يک گرند اسلم بگذارد.

او در حال حاضر در مکان هفتم در رده بندی تنيس مردان جهان قرار دارد و اينک در ملبورن خود را با تمرينات آماده شرکت در تنيس آزاد استراليا که از روز دوشنبه آغاز می شود، می کند. رکورد هنمن در مسابقات جام ديويس ۳۶ برد و ۱۴ باخت می باشد.

او در سپتامبر گذشته همراه با تيم بريتانيا در ديدارهای حذفی گروه جهانی در برابر اتريش بازی کرد که ۲-۳ بازنده بودند. پس از اين باخت تيم بريتانيا در مسابقات گروه منطقه ای جام بازی می کند و نزديکترين زمانی که می تواند به گروه جهانی بپيوندد سال ۲۰۰۶ است. برای بدست آوردن اين شانس بريتانيا می بايد اسرائيل را در دور دوم ديدارهای منطقه ای اروپا/آفريقا شکست دهد.

جرمی بيتس، کاپيتان تيم تنيس جام ديويس بريتانيا می گويد: " رکورد عالی هنمن در مسابقات جام ديويس بخودی خود بسيار گويا است" و در حاليکه از دست دادن هنمن برای تيم فاجعه بزرگی است، اما او تصميم هنمن بخاطر کناره گيريش از شرکت در بازيهای جام ديويس را کاملأ درک می کند.

XS
SM
MD
LG