لینکهای قابل دسترسی

یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۰

فوتبال برای اميد - 2005-01-13


فدراسيون بين المللی فوتبال (فيفا) و اتحاديه فوتبال اروپا(يوفا) برای جمع آوری اعانه برای کمک به بازماندگان فاجعه سونامی يک مسابقه خيريه با شرکت ستارگان فوتبال برگزار می کنند.

اين مسابقه که اصطلاحأ " فوتبال برای اميد" خوانده می شود، روز سه شنبه ۱۵ فوريه ( ۲۷ بهمن) در استاديوم نو کمپ در بارسلونا برگزار خواهد شد.

رونالدينو ستاره برزيلی و بهترين فوتباليست سال جهان رهبری يکی از تيمها را با مربيگری کارلوس آلبرتو پاريرا ( برنده جام جهانی) و فرانک ريکارد از هلند، بعهده خواهد داشت.

آندری شوچنکو بهترين فوتباليست سال اروپا نيز رهبری تيم ديگر را با مارچلو ليپی و آرسن ونگر مربيهای تيمهای يونتوس ايتاليا و آرسنال انگليس، عهده دار خواهد بود.

سپ بلاتر رئيس فدراسيون بين المللی فوتبال می گويد، خانواده جهانی فوتبال مصمم است که تمام سعی خود را برای کمک به بازماندگان سونامی انجام دهد. لنارت جانسون رئيس يوفا نيز می گويد جامعه فوتبال وظيفه دارد که جزوی از تلاش برای تسکين مصيبت ديدگان باشند.

در زلزله و خيزاب (سونامی) بعد از آن که در اقيانوس هند در ۲۶ دسامبر گذشته اتفاق افتاد، بيش از ۱۶۰ هزار نفر جان خود را از دست دادند و هزاران هزار نفر ديگر بيخانمان شدند.

XS
SM
MD
LG