لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۶

افراد مسلح دو دستيار آيت الله سيستانی مرجع  شيعيان عراق  را کشتند - 2005-01-13


شورشيان در عراق ضمن تشديد حملات و خشونت های پيش از انتخابات دودستيار آيت الله عظمی علی سيستانی بالاترين مرجع شيعه در آن کشور را کشتند. دفتر آيت الله ميگويد محمود المدائنی روز چهارشنه در شهرک باستانی سلمان پک در جنوب بغداد همراه با پسر و چهار محافظ اش به ضرب گلوله از پای درآمد. آنان پس از نماز غروب از مسجد محل به خانه بازمی گشتند. جسد يک دستيار ديگر آيت الله نيز در دفتر کار او در نجف پيدا شده است.

آيت الله سيستانی در رای گيری سی ام ژانويه کانديدا نيست اما از کانديداهای ائتلاف واحد عراق که بيشتر ائتلافی از شيعيان است و احتمال دارد بسياری از کرسی های مجمع ملی را کسب کند جانبداری ميکند.

کاخ سفيد ديروز ضمن اذعان خشونت در عراق گفت که انتخابات عراق انتخاباتی عاری از نقص نخواهد بود و افزود آمريکا آنچه در توان دارد انجام ميدهد تا امکان مشارکت هرچه بيشتر رای دهندگان فراهم شود.

بغداد امروز صحنه حمله افراد مسلح ناشناس به يک اتوبوس در مقابل هتلی بود که شش کشته بجای گذاشت. مهاجمين يک بازگان ترک را نيز ربودند.

درانفجاريک اتومبيل حامل بمب درشهربعقوبه دست کم سه نفرکشته شدند. دوتفنگداردريائی آمريکا نيزدرجريان عملياتی درنزديکی شهرفلوجه، جان خود را ازدست دادند.

پليس نيز ازبه سرقت رفتن معادل سيزده ميليون دلار دينار عراقی در سرقتی مسلحانه از يک بانک در رمادی خبر داده است.

XS
SM
MD
LG