لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۶

درخواست رئيس کميته بين المللی المپيک از کشورهای آفريقايی  - 2005-01-11


ژاک روگ رئيس کميته بين المللی المپيک از کشورهای آفريقايی مصرانه خواسته است برای ارائه درخواست ميزبانی مسابقات المپيک ۲۰۱۶ فعاليت کنند.

دکتر روگ گفت ميزبانی مسابقات در آفريقا به بهبود شرايط در قاره ای که برای مبارزه با فقر و فقدان ساختارهای بنيادی تلاش می کند، کمک خواهد کرد. وی اين سخنان را در نايروبی پايتخت کنيا و در آغاز سفرش به قاره آفريقا اظهار داشت. اين اولين سفر ژاک روگ به قاره آفريقا از هنگام گزينش او به مقام رياست کميته بين المللی المپيک در سال ۲۰۰۱ است.

در رأی گيری در ميان کشورهای درخواست کننده برای گزينش ميزبان المپيک ۲۰۰۴ که در آتن برگزار شد، کيپ تان در آفريقای جنوبی در مکان سوم جای گرفت. قاهره پايتخت مصر در نخستين مراحل مبارزه برای ميزبانی المپيک ۲۰۰۸ از فهرست کشورهای درخواست کننده حذف شد.

روگ گفت اگر درخواست يک شهر آفريقايی با مقررات لازم وفق دهد، شانس گزينش آن شهر بعنوان ميزبان المپيک ۲۰۱۶ زياد خواهد بود. او از جمله تأمين ايمنی ، سهولت حمل و نقل، وجود دست کم ۳۰ هزار اطاق در هتلها و نيز يک تيم ملی نيرومند را نام برد.

دکتر روگ افزود، برگزاری موفق جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ در آفريقای جنوبی شانس قاره را برای گزينش بعنوان ميزبان المپيک در آينده بهتر خواهد کرد.

روند بررسی درخواستهای ميزبانی المپيک ۲۰۱۶ تا سال ۲۰۰۷ آغاز نخواهد شد. شهر ميزبان در سال ۲۰۰۹ برگزيده خواهد شد.

ژاک روژه طی بازديد چهار روزه از کنيا در جشنهای پنجاهمين سالگرد بنيانگذاری کميته المپيک ملی شرکت خواهد کرد و با مقامات ورزشی، دولتی و سازمانهای امداد وابسته به سازمان ملل متحد ملاقات خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG