لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۸

مناطق آسيب ديده حداقل تا يک سال  به کمک های بين المللی  نياز دارند - 2005-01-06


درحالی که هماهنگ کننده عمليات امداد سازمان ملل متحد می گويد به مدت يک سال و يا بيشتر به کمک های بين المللی در منطقه نياز هست، بازماندگان زلزله و توفان دريائی جنوب آسيا همچنان در بيمارستان ها واردوگاه های منطقه ازدحام کرده اند.

سازمان های تخصصی وابسته به سازمان ملل متحد نسبت به احتمال انتشار بيماری های همه گير در اردوگاه ها و همچنين تجاوز جنسی و بهره کشی از زنان و کودکان، در صورتی که بهبودی در شرايط حاصل نشود، هشدارداده اند.

سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه اعلام کرد در حالی که صدها هزار نفر از مردم ناگزير از آن هستند که مشترکا از ابزار و وسائل ناکافی بهداشتی و آب آشاميدنی استفاده کنند، حدود ۱۵۰ هزار نفر در خطرابتلا به يک بيماری همه گيرهستند.

يان ايگلند هماهنگ کننده عمليات امداد سازمان ملل متحد روز چهارشنبه گفت پيش بينی می شود که مناطق آسيب ديده به مدت يک سال و يا بيشتر، تا بازسازی جاده ها، به کمک های بين المللی وبه ويژه استفاده ازهليکوپترنيازدارند. آقای ايگلند همچنين ازمردم مناطق آسيب ديده خواست که آرام باشند تا ماموران امداد بتوانند به کارخود ادامه دهند.

کالين پاول وزيرامورخارجه آمريکا روز چهارشنبه از مناطق ويران شده بر اثر سونامی دراستان آچه اندونزی ديدارکرد و گفت ميزان ويرانی از آنچه که وی دردوران جنگ به عنوان يک سربازديده، بدتراست.

ميزان تلفات سونامی به حدود ۱۵۰ هزار نفرتخمين زده می شود که نزديک به ۱۰۰ هزار نفرآن ها به تنهائی در اندونزی جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG