لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۵

دولت بوش ٣٥٠ ميليون دلار برای کمک به  آسيب ديدگان اختصاص ميدهد - 2004-12-31


پرزيدنت بوش قول سيصد و پنجاه ميليون دلار کمک به بازماندگان زلزله دريائی جنوب آسيا داده است که شمار تلفات رو به افزايش آن تا کنون به مرز صدو بيست و پنج هزار نفر رسيده است.

پرزيدنت بوش در بيانيه ای ميگويد به اعتقاد تيم های آمريکائی مامور ارزيابی ويرانيها ، نياز به کمک در روزها و هفته های آينده سير صعودی پيدا ميکند.

پرزيدنت بوش گفت آمريکا به محض روشن شدن احتياجات، در برنامه کمک های خود تجديد نظر خواهد کرد.

در همين حال کالين پاول وزير امور خارجه آمريکا در ملاقاتی با کوفی عنان دبيرکل سازمان ملل متحد برنامه های کمک رسانی به آسيب ديدگان را بررسی کرد.

آقای پاول روز يکشنبه در راس هياتی عاليرتبه ، همراه با جب بوش فرماندار ايالت فلوريدا که برادر رئيس جمهوری است و در مورد مقابله با مشکلات ناشی از بلايای طبيعی نظير طوفانهای دريائی تجربه دارد ، راهی مناطق آسيب ديده خواهد شد.

در همين حال امدادگران برای جلوگيری از شيوع بيماری در ميان افرادی که از زلزله دريائی جنوب آسيا جان بدر بردند، روانه منطقه شده اند.

جان ايگلند هماهنگ کننده عمليات امدادی سازمان ملل متحد ميگويد امراضی نظير وبا و حصبه می تواند شمار تلفات را دوبرابر کند و بهمين جهت اکنون تلاش ها بر پايه رساندن آب آشاميدنی ، غذا و مراقبت های درمانی به آسيب ديدگان متمرکز شده است.

کشتی های آمريکا و ممالک ديگر روانه منطقه شده اند و عمليات هوائی ارسال مايحتاج اوليه و اعزام کارشناسان ادامه دارد. اما امداد رسانی با مشکلات خاص خود روبروست . سری لانکا امروز صحنه بارانهای شديدی بود که خود مشکلات ديگری ببار آورده است .

در همين حال رهبران جهان جسله ای اضطراری را برای ايجاد هماهنگی در کمک ها تدارک ديده اند که قرار است روز پتجشنبه برگزار شود.

رهبران اروپا نيز در نظر دارند اواخر ژانويه جلسه ای تشکيل دهند.

XS
SM
MD
LG