لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۶

شمار کشته شدگان زلزله دريائی در جنوب آسيا ممکن است از ۱۰۰ هزار نفر فراتر رود - 2004-12-30


درحالی که ماموران امداد به اقدامات خود در خاکسپاری هزاران تن از قربانيان زلزله عظيم و توفان دريائی جنوب آسيا و کمک به بازماندگان ادامه می دهند، صليب سرخ بين المللی می گويد تلفات اين توفان ممکن است از ۱۰۰ هزار نفر نيز فراتر رود.

آندرو ناتسيوس رئيس سازمان آمريکائی عمران بين المللی می گويد هزاران تن ازمردم همچنان جزو مفقود شدگان به شمارمی روند وبخش هائی از ۱۲ کشور آسيب ديده همچنان غير قابل دسترسی هستند. آقای ناتسيوس اين نظرات را روز چهارشنبه وهنگامی ابراز داشت که گزارش مقامات رسمی تعداد تلفات را نزديک به ۸۰ هزارنشان می داد.

مقامات مسئول در برخی ازنقاط از تشخيص هويت قربانيان زلزله منصرف شده و اجساد را در گورهای دسته جمعی دفن می کنند. بازماندگان زلزله روز چهارشنبه در معرض پس زلزله های نيرومندی قرار گرفتند که بيش از ۶ درجه ريشتر برآورد شده اند.

تاکنون سخت ترين آسيب به اندونزی وارد آمده و تعداد تلفات آن بيش از ۴۵ هزار نفراعلام شده است. ماموران امداد و نجات همچنان برای رسيدن به مناطق دور افتاده جزيره سوماترا در اندونزی با مشکل مواجه هستند. تسونامی و زلزله ای به شدت ۹ درجه ريشتر، جزيره سوماترا را درهم کوبيده اند.

هند وسريلانکا همچنان گزارش می دهند که تلفات سنگينی به آن ها وارد آمده است. گزارش هائی از وقوع تلفاتی در تايلند، برمه، بنگلادش، مالزی، مالديو، تانزانيا، سومالی، کنيا و سيشل نيز رسيده است.

XS
SM
MD
LG