لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۰۱

تلاش آژانسهای بين المللی امداد برای رساندن تدارکات اضطراری به جنوب آسيا - 2004-12-29


در آنچه مقامات سازمان بين الملل آن را يکی از بزرگترين عمليات امداد در جهان می دانند، سازمان های امداد بين المللی در تلاش برای جمع آوری کمک های اضطراری جهت مناطق آسيب ديده از " تسونومی" روز يکشنبه هستند.

يان ايگلند مقام مسئول سازمان ملل متحد در امور کمک ها می گويد ايجاد هماهنگی در جريان جمع آوری کمک ها، مواد غذائی و دارو برای ميليون ها تن از افرادی که جان سالم از زلزله به در برده اند، کمال اهميت را دارد. آقای ايگلند از اظهارات پرزيدنت بوش درمورد تشکيل ائتلافی بين المللی مرکب از آمريکا، استراليا، هند و ژاپن برای همکاری درامر امداد رسانی فوری به کشورهای آسيب ديده و باز يافت اين کشورها در درازمدت، ابراز خوشوقتی کرد.

به گفته آقای ايگلند، براثرکوشش های جاری، همه روزه هزاران نفر نجات می يابند. با اين حال آقای ايگلند می گويد به کمک های به مراتب بيشتری برای شش ماهه آينده نيازاست که جزئيات آن روز ششم ژانويه اعلام خواهد شد. مقامات سازمان ملل متحد تخمين زده اند که مقابله با فاجعه اخير، ميلياردها دلار هزينه خواهد داشت.

اسپانيا می گويد حدود ۷۰ ميليون دلارکمک خواهد کرد. آمريکا، کانادا وژاپن هرکدام وعده پرداخت ۳۰ ميليون دلار ويا بيشتر را داده اند. بريتانيا، فرانسه واستراليا وعده کمک هائی کمتر را داده اند.

XS
SM
MD
LG