لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۵

پرزيدنت بوش می گويد؛<br>يک ائتلاف بين المللی برای هماهنگ ساختن کوششهای امدادی در فاجعه زلزله دريائی تشکيل شده است - 2004-12-29


پرزيدنت بوش می گويد يک ائتلاف بين المللی برای هماهنگ ساختن کوشش های امدادی و رفاهی در فاجعه زلزله دريائی در آسيا تشکيل شده است.

آقای بوش روز چهارشنبه، در نخستين اظهار نظر خود از زمان وقوع زلزله در روز يکشنبه، گفت ائتلاف، آمريکا، هند، ژاپن و استراليا را شامل می شود و هدف آن اين است که هم به تأمين نيارهای فوری آسيب ديدگان و هم به اجرای طرح های دراز مدت رفاهی کمک کند.

آقای بوش همچنين گفت امروز با رهبران هند، اندونزی و تايلند گفت و گو کرد و افزود: آمريکا متعهد است در هفته ها و ماه های آينده به کشورهای آسيب ديده کمک کند. مقامات آمريکائی تاکنون مجموعأ ۳۵ ميليون دلار برای کمک به قربانيان " سونامی" تعهد کرده اند.

ارتش آمريکا ۱۱ کشتی مجهز به بخش های جراحی، هليکوپتر و واحد های تصفيه آب به منطقه فرستاده است. دوازده فروند هواپيمای باری آمريکا نيز تدارکات فوری، از جمله آب سالم و سرپناه های اضطراری حمل می کنند. تا کنون ۹ هواپيمای ديگر برای کمک به عمليات جستجو و نجات به منطقه اعزام شده اند.

پرزيدنت بوش از يک مقام سازمان ملل متحد که گفته است کشورهای ثروتمند در ارائه کمک های انساندوستانه ، دست و دلباز نبوده اند به شدت انتقاد کرده است. آقای بوش در پاسخ به پرسشی در باره اظهارات "يان انگلند"، هماهنگ کننده کمک های امدادی و رفاهی سازمان ملل متحد، گفت " او بسيار پرت و بی اطلاع " است.

رئيس جمهوری از کمک های آمريکا دفاع کرد و گفت ايالات متحده در سال ۲۰۰۴، چهل درصد تمام کمک های امدادی در سراسر جهان را تامين کرده است.

s

XS
SM
MD
LG