لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۰

گلف باز سوئدی به عنوان بهترين ورزشکار زن سال انتخاب شد  - 2004-12-28


آنيکا سورنستام گلف باز سوئدی، عنوان بهترين ورزشکار زن سال را که آسوشيتدپرس برگزار می کند، برای دومين سال پياپی بدست آورد.

سورنستام از ۲۰ مسابقه ای که در آن شرکت داشت، ۱۰ رويداد را برد، او عنوان قهرمانی در چهار قاره را تصاحب کرد و همچنين بيشترين مبلغ جايزه را بدست آورد. آنيکا اين عنوان را با آرای ۴۰ مقام اولی و مجموعأ ۲۶۳ امتياز که از طرف هيأتی از نويسندگان و مفسرين ورزشی آمريکا داده شد، از آن خود کرد.

ديانا تاراسی، بسکتباليستی که رهبری تيم دختران دانشگاه کانکتيکت را در قهرمانی مسابقات دانشگاهی آمريکا NCAA، بعهده داشت و بعد از آن عنوان بهترين بسکتباليست زن "تازه کار" سال در ليگ ملی بسکتبال حرفه ای زنان آمريکا WNBA، را بدست آورد، به عنوان نفر دوم اين رويداد انتخاب شد.

ديانا با آرای ۱۵ مقام اولی و مجموع ۱۵۴ امتياز که ۲ امتياز بالاتر از ماريا شاراپووا اعجوبه نوجوان دنيای تنيس از روسيه بود، در مکان دوم جای گرفت.

طی ۱۱ سالی که سورنستام ۳۴ ساله بعنوان حرفه ای به بازی گلف پرداخته، ثبات وجه تمايز او می باشد. آنيکا رکورد تعداد بردهايش را در مسابقات اتحاديه گلف حرفه ای زنان LPGA، به ۵۶ در سال ۲۰۰۴ رساند و همچنان به رکورد ۸۸ پيروزی کتی وايت ورت که طی ۲۲ سال بدست آورد، نزديک می شود.

XS
SM
MD
LG