لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۲

کمک های امدادی از سراسر جهان به سوی مناطق آسيب ديده آسيا سرازير شده است - 2004-12-28


سازمان ملل متحد می گويد عمليات امدادی و رفاهی برای کمک به قربانيان زلزله های دريائی ويرانگر روز يکشنبه، ممکن است از آنچه جهان تا کنون ديده است بزرگتر باشد. " يان انگلند" - هماهنگ کننده عمليات گفت فاجعه، ميليارد ها دلار هزينه ببار خواهد آورد، اما افزود ميزان واقعی ويرانی ها هنوز معلوم نيست.

در حال حاضر تلاش ها بر رساندن غذا، آب و دارو به ميليون ها نفر در حداقل ١٠ کشور متمرکز است. مقامات سازمان ملل متحد می گويند صدها هواپيمای حامل تدارکات ظرف چند روز آينده وارد منطقه خواهند شد. به گفته آنها، در هفته ها و ماه های آينده، مردم به غذا، آب و داروی بيشتر و نيز کمک برای بازسازی خانه های ويران شده و بازيافت منابع امرار معاش نياز خواهند داشت.

سازمان جهانی بهداشت هشدار می دهد که شمار کشته شدگان فاجعه زلزله دريائی در جنوب آسيا، ممکن است به دليل شيوع بيماری در مناطق آسيب ديده، دو برابر شود.

يک کارشناس سازمان در ژنو به خبرنگاران گفت : نبود وسائل بهداشتی و آب سالم، عواملی است که در حال حاضر منطقه را تهديد می کند.

اين هشدار در حالی داده می شد که سازمان ملل متحد گفت برای تامين هزينه عمليات امدادی در کشورهای آسيب ديده، احتمالا در گسترده ترين سطحی که تا کنون سابقه نداشته است، درخواست پول خواهد کرد.

R

XS
SM
MD
LG