لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۴

اهداف ويکتور يوشچنکو برای اوکراين - 2004-12-27


آقای ويکتور يوشچنکو، کانديدای رياست جمهوری در انتخابات امروز اوکراين، بنا به پيشينه شغلی اقتصاددان بوده و سابق بر اين پُست نخست وزيری را هم عهده دار بود. وی تلاش جدی برای ايجاد شغل و محو فساد مالی را در صدر برنامه های خود قرار داده است.

آقای يوشچنکو بسال 1954 ميلادی در شرق اوکراين، منطقه ای که مردم بيشتر به روسی صحبت می کنند، بدنيا آمد. پس از پايان تحصيلات دانشگاهی، وی به عنوان يکی از نامدارترين متخصصان مالی شناخته می شد. در دهه 1990 ميلادی آقای يوشچنکو به سمت رياست بانک جديدالتاسيس و مستقل «بانک مرکزی اوکراين» برگزيده شد.

هنگامی که رئيس جمهوری، لئونيد کوچما، در سال 1999 ميلادی او را به نخست وزيری رسانيد، آقای يوشچنکو تصميم به ايجاد اصلاحات اقتصادی گرفته، دستور پرداخت دستمزدها و حقوق های بازنشستگی معوقه را صادر کرد، و اوکراين را برای جذب سرمايه های خارجی آماده ساخت.

محبوبيت آقای يوشچنکو همواره نه در ميان تجار ثروتمند و روسای کمونيست سابق بلکه در بين اکثريت شهروندان اوکراين بوده است. پارلمان اوکراين در سال 2001 به وی رای عدم اعتماد داد. و از اين نقطه بود که آقای يوشچنکو به حزب اپوزيسيون «اوکراين ما» پيوست.

آقای يوشچنکو قول داده است که در صورت پيروزی در انتخابات با فساد و گريزندگان مالياتی ثروتمند مبارزه کرده، برای ايجاد رسانه های مستقل و بی طرف کوشش کند و اوکراين را به غرب نزديک سازد.

m

XS
SM
MD
LG