لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۲

علی دايی جهان را متوجه فوتبال ايران كرد - 2004-12-24


عضو هيات رئيسه فدراسيون فوتبال ايران گفت: علی دايی جايگاه خود و فوتبال ايران را به مرتبه‌ای رساند كه در هر قرن ممكن است يک بار اتفاق نيافتد.
به گزارش خبرگزاری دانشحويان ايران (ايسنا)، جليل سازگارنژاد كه به همراه علی دايی و محمد دادكان در مراسم اهدا جوايز برترين‌های سال فوتبال جهان و اروپا حضور داشته است، در گفت و گو با اين خبرگزاری اظهار داشت: "حضور در جمع بزرگان فوتبال جهان افتخاری است دست نيافتنی. فوتبال ايران مديون علی دايی و امثال اوست."

وی خاطر نشان كرد: " شركت در مراسم اهدا جوايز برترين‌های جهان و قرار گرفتن در كنار پلاتينی، چارلتون و ... افتخاری است كه برای كمتر فرد يا كشوری حاصل می ‌شود. حضور در اين مراسم فوتبال ايران را به جهانيان معرفی كرد و جايگاه فوتبال كشورمان و دايی را در موقعيت تثبيت شده‌ای قرار داد كه برای حفظ آن بايد تلاش كرد."

سازگارنژاد تأكيد كرد: "علی دايی موجب شد كه بيشتر توجه كنيم و موقعيت برجسته ‌تری را در AFC و فيفا حاصل نماييم. كشورهای زيادی پس از حضور در اين مراسم برای بازی دوستانه برابر تيم ملی ايران اعلام آمادگی كردند. برزيل، آرژانتين، مكزيک و ... از كشورهايی بودند كه بر تحقق اين مهم تأكيد دوچندان داشتند. قطعا با برنامه ‌ريزی و زمان بندی مناسب در يک ديدار دوستانه با اين تيم‌ها و ساير كشورهای درخواست دهنده بازی خواهيم كرد."

عضو هيات رئيسه فدراسيون فوتبال خاطر نشان كرد: " با رئيس فدراسيون فوتبال بوسنی و هرزگوين نيز كه برای بازی با ايران ابراز تمايل كرده بودند ديدار كرديم و توافقات نهايی برای انجام اين بازی به انجام رسيد."

وی در پايان ابراز اميدواری كرد كه بازيكنان، مربيان و مسئولان فدراسيون فوتبال از موقعيت جديد ايجاد شده برای فوتبال كشورمان در عرصه‌ جهانی بهترين استفاده را ببرند تا روز به روز شاهد رشد و ترقی فوتبال ايران در عرصه‌های آسيايی و جهانی باشيم.

XS
SM
MD
LG