لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۱

منابع فلسطينی: سربازان اسرائيل سه عضو تيپ شهيدان الاقصی را کشته اند - 2004-12-24


منابع فلسطينی ميگويند سربازان اسرائيل سه ستيزه جوی فلسطينی را در اردوگاه تولکرم Tulkarem درشمال کرانه باختری به قتل رسانده اند. ستيزه جويان عضو تيپ شهيدان الاقصی بوده اند. تيپ الاقصی شاخه ای از گروه فلسطينی الفتح است.

خشونت روز جمعه يک روز پس از آن رخ داد که احمد قريع نخست وزير فلسطينيان از پيشنهاد بريتانيا انتقاد کرده بود. بريتانيا پيشنهاد کرده بود که ميزبانی يک کنفرانس بين المللی را بر عهده بگيرد تا فلسطينيان در مذاکرات احتمالی صلح با اسرائيل آماده شوند. آقای قريع گفته بود که به باور او فلسطينيان اينک تبحر و کاردانی لازم برای مذاکره با اسرائيل را دارند و آنچه اکنون مورد نياز است يک کنفرانس کامل و همه جانبه صلح است.

آقای بلر، که احيای روند صلح خاورميانه را يک اولويت دانسته است، پيشنهاد تشکيل کنفرانس را در ديدار خود با آريل شارون نخست وزير اسرائيل و محمود عباس رئيس سازمان آزاديبخش فلسطين مطرح کرد.

در تحولی ديگر، گزارش ميرسد که به رغم پيروزيهای گروه ستيزه جوی حماس، گروه الفتح در مسير پيروزی نهايی در انتخابات شهرداری است. خبرگزاريها، به نقل از منابع فلسطينی ميگويند تا روز پنجشنبه گروه الفتح در بيشتر ۲۶ شهری که انتخابات شهرداری در آن انجام شده، برنده بوده است. قرار است نتيجه نهايی انتخابات روز شنبه اعلام شود.

انتخابات روز پنجشنبه را ميتوان تمرينی برای انتخابات رياست جمهوری روز نهم ژانويه دانست و در عين حال آزمونی بود برای سنجش محبوبيت گروههای الفتح و حماس که برای نخستين بار در يک انتخابات روبروی هم قرا گرفتند.

s

XS
SM
MD
LG