لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۳

آخرين رده بندی فيفا - 2004-12-20


در آخرين رده بندی فيفا، دو تيم نخست رده بندی برزيل و فرانسه همچنان بعنوان تيمهای اول و دوم مانند سال گذشته در جای خود باقی ماندند. در حاليکه آرژانتين با دو درجه ارتقا در مکان سوم جای گرفت.

تيم جمهوری چک نيز با دو درجه ارتقا در مکان چهارم بجای اسپانيا که به مکان پنجمی نزول کرده است، نشست. هلند بدون تغيير در مکان ششم و مکزيک با يک درجه ترقی در جايگاه هفتم هستند، تيم انگلستان نيز با يک رتبه پائينتر در مکان هشتم است.

پرتغال نيز با يک درجه نزول در مکان نهم، در حاليکه ايتاليا بدون تغيير در مکان دهم ايستاده است. آمريکا نيز همچنان مانند سال گذشته در مکان يازدهم قرار دارد. تيم ملى فوتبال ايران با ۶۹۷ امتياز در رده بيستم جدول رده بندى و مکان دوم در ميان تيم هاى آسيايى قرار گرفته است، در حاليکه تيم ژاپن با ۷۰۷ امتياز همچنان در مکان هفدهم قرار دارد. تيم ملی چين در ميان تيمهای مردان جهان بيشترين جهش را با کسب ۳۲ مکان و رسيدن به مکان ۵۴ ام، بدست آورده است. سه تيم ساحل عاج، ازبکستان و سنت وينسنت نيز حداقل ۳۰ مکان جهش داشته اند.

در بخش زنان نيز سه تيم برتر سال گذشته بترتيب: آلمان، آمريکا و نروژ همچنان در مکانهای خود باقی مانده اند. فيفا در رده بندی امسال تيمهای فوتبال زنان جهان ۱۲۱ تيم را در جدول قرار داده است که هشت تيم بيشتر از سال گذشته می باشد.

XS
SM
MD
LG