لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۳۳

فوتبال حرفه ای آمريکايی مردان NFL ؛<br>سان ديه گو چارجرز برای نخستين بار از سال ۱۹۹۵ راهی بازيهای پلی آف شد  - 2004-12-20


در مسابقات فوتبال حرفه ای آمريکايی مردان NFL ، اينديانا کولتز با شکست سختی که به تيم بالتيمور ريونز داد، شانس اين تيم را از راهيابی به بازيهای پلی آف ليگ بسيار اندک کرد. اينديانا تيم بالتيمور را با نتيجه ۱۰-۲۰ شکست داد، اما کواتربک تيم، پيتون منينگ، حتی با اين پيروزی هم نتوانست به رکورد ليگ در تعداد انداختن پاس منجر به امتياز (تاچ دان)، شود.

پيتون منينگ تا اين مسابقه ۴۷ پاس برای تاچ دان انداخته است، ولی رکورد ليگ در اين مورد در دست دن مارينو کواتربک پيشين تيم ميامی به تعداد ۴۸ تاچ دان می باشد که در سال ۱۹۸۴ بدست آورد.

با شکست روز يکشنبه شانس تيم بالتيمور با سه تيم ديگر کنفرانس (بافالو، جکسون ويل و دنور) برای بدست آوردن آخرين محل در بازيهای پلی آف مساوی شد.

در اين ضمن، تيم سان ديه گو چارجرز با شکست دادن تيم کليولند برانز با نتيجه ۰-۲۱، برای نخستين بار از سال ۱۹۹۵ با سرگروه شدن در کنفرانس خود، راهی بازيهای پلی آف شدند.

فيلادلفيا ايگلز با شکست دادن دالاس کابويز با نتيجه ۷-۱۲ ، با تيم پيتسبورگ استيلرز صاحب بهترين رکورد برد و باخت ليگ شدند. هر دو تيم رکورد ۱-۱۳ را دارند. تيم پيتسبورگ نيز تيم نيويورک جاينتس را با نتيجه ۳۰-۳۳ مغلوب ساخت.

مدافع قهرمانی ليگ، تيم نيو انگلند پاتريوتز که رکورد فصلش ۱-۱۲ می باشد، در بازی امشب (دوشنبه) در برابر ميامی دولفين، شانس اين را دارد که با پيروزی به دو تيم فيلادلفيا و پيتسبورگ برای مکان اولی بپيوندد.

نتايج ديگر مسابقات ليگ در اين هفته:

مينه سوتا وايکينگز ۲۸، ديترويت لايونز ۲۷
جکسون ويل جاگوارز ۲۸، گرين بی پکرز ۲۵
بافالو بيلز ۳۳، سينسيناتی بنگالز ۱۷
هوستون تکزنس ۲۴، شيکاگو برز ۵
نيويورک جتس ۳۷، سياتل سی هاکس ۱۴
اوکلند ريدرز ۴۰، تنسی تايتانز ۳۵
کانزاس سيتی چيفز ۴۵، دنور برانکوز ۱۷
آريزونا کاردينالز ۳۱، سنت لوئيس رمز 7
نيواورلانز سنتس ۲۱، تمپابی باکانيرز ۱۷
پيتسبورگ استيلرز ۳۳، نيويورک جاينتس ۳۰
واشنگتن رد اسکينز ۲۶، سان فرانسيسکو فورتی ناينرز ۱۶
آتلانتا فالکونز ۳۴، کارولينا پنترز ۳۱ (در وقت اضافه)

XS
SM
MD
LG