لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۹

سازمان ملل: اسرائيل چهل خانه  فلسطينيان را درغزه ويران کرده است - 2004-12-19


آژانس امداد رسانی سازمان ملل متحد در سرزمينهای فلسطينی ميگويد بر اثر عمليات نظامی اسراييل در روز جمعه حدود ۴۰ خانه فلسطينيان ويران شده است. در اين عمليات که در اردوگاه پناهندگان در جنوب نوار غزه انجام شده است يازده فلسطينی جان خود را از دست داده اند.

اسراييل روز جمعه عمليات ۳۶ ساعته نظامی را در خان يونس انجام داد. اين حمله پس از آن روی داد که پيکار جويان فلسطينی با موشک و خمپاره شهرکهای يهودی نشين را مورد تهاجم قرار داده بودند. در اين حملات موشکي، يک اسراييلی کشته و حدود ۱۵ نفر ديگر زخمی شده بودند.

آژانس امداد رسانی سازمان ملل اعلام کرد که روز يکشنبه گزارش کاملی از جريان تخريب منازل فلسطينيها پخش خواهد کرد. اين آژانس به دفعات سياست اسراييل دائر بر تخريب منازل را محکوم کرده است.

در تحولی ديگر اسراييل موافقت کرده است به عنوان بخشی از توافقی که هفته پيش با مصر بعمل آورده است، ۱۷۰ زندانی فلسطينی را آزاد کند.

آريل شارون نخست وزير اسراييل ، پس از اينکه پرزيدنت حسنی مبارک ، رييس جمهور مصر، دستور آزادی يک زندانی اسراييل را داد، قول داد اين زندانيان را آزاد کند. فرد اسراييلی به جرم جاسوسی در مصر زندانی شده بود.

K

XS
SM
MD
LG