لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۴

در انفجار بمبی در مرکز بغداد دست کم هفت عراقی جان سپردند - 2004-12-13


در انفجار بمبی در مرکز بغداد دست کم هفت عراقی جان سپردند و ۱۹ نفر ديگر مجروح شدند.

به گفته پليس ، در اين حادثه که امروز ( دوشنبه) در سالگرد دستگيری صدام حسين روی داد، يک بمب انداز اتومبيل خود را در يک پاسگاه امنيتی در " ناحيه سبز" منفجر کرد. سفارت آمريکا، ادارات دولتی و دفاتر ديپلماتيک در اين منطقه، که به شدت از آن حفاظت می شود، قرار دارند.

يک گروه مرتبط با القاعده به سردستگی ابومصعب الزرقاوی، تروريست تحت تعقيب، در يک اطلاعيه اينترنتی مسئوليت حمله مرگبار را بر عهده گرفته است.

در اطلاعيه گفته می شود يک عضو " تيپ شهدای" در آنچه آنرا " اين روز مبارک" می نامد ، دست به حمله زد، اما بمب گذاری را مشخصأ به دستگير صدام حسين به وسيله نيروهای آمريکائی در يک سال قبل در چنين روزی، ارتباط نداده است.

در اين ميان غازی الياور، رئيس جمهور موقت عراق در لندن گفت ائتلاف به رهبری آمريکا با منحل کردن نيروهای مسلح عراق در پی حمله سال گذشته، اشتباهی بزرگ مرتکب شد. الياور به راديوی بريتانيا همچنين گفت سرنگونی صدام حسين علی رغم مشکلاتی که به وجود آورد، حرکتی ارزشمند بود.

در رويدادی جداگانه، مقامات نظامی آمريکائی گفتند اعتصاب غذای برخی از معاونان زندانی صدام حسين پايان گرفته است. به گفته آنها، هشت مرد به بازداشت خود معترض بودند، اما روز دوشنبه خوردن غذا را از سر گرفتند.

s

XS
SM
MD
LG