لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۹

اتهامات وارده عليه بازيکنان و تماشاگران NBA - 2004-12-10


پنج بازيکن تيم اينديانا پيسرز از ليگ ملی بسکتبال حرفه ای مردان آمريکا NBA، و هفت نفر از هواداران تيم ديترويت پيستونز در رابطه با درگيری ماه ميلادی گذشته طی برگزاری مسابقه تيمهای پيسرز و پيستونز مدافع قهرمانی ليگ که در آبورن هيلز در ايالت ميشيگان برگزار شد، به حمله کردن و مضروب ساختن يکديگر متهم شده اند.

بازيکنان عبارتند از: ران آرتست، استفن جکسون، ديويد هاريسون، آنتونی جانسون و جرماين اونيل.

در آن مسابقه يکی از تماشاگران نوشابه ای را بسوی آرتست پرت کرد و او در پاسخ آن بميان جايگاه تماشاگران هجوم برد و بيک تماشاگر ديگر حمله کرد که منجر به درگيری بين تماشاگران و تعدادی از بازيکنان شد. در نتيجه مسابقه دو تيم نيز زودتر از وقت معمول پايان يافت.

پس از اين درگيری ديويد استرن David Stern کميسر ليگ ملی بسکتبال حرفه ای مردان آمريکا، چندين بازيکن را برای بقيه فصل جاری از شرکت در مسابقات محروم کرد. جکسون در ۳۰ مسابقه، اونيل در ۲۵ مسابقه نخواهند توانست بازی کنند.

دادستان ناحيه اوکلند طی اعلام اتهامات وارده عليه بازيکنان و تماشاگران گفت در حاليکه بازيکنان نمی بايستی بميان تماشاگران ميرفتند، با اينحال آنها را تحريک کردند که چنين کنند.

پليس با استفاده از نوار ويديوئی مسابقات بازيکنان و تماشاگرانی را که درگير شدند، شناسائی کرد. قرار است دو تيم روز کريسمس بار ديگر و اينبار در ايندياناپوليس در ايالت اينديانا بازی کنند.

XS
SM
MD
LG