لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۵۳

ويکتور يوشچنکو از هواداران خود سپاسگزاری کرد - 2004-12-09


ويکتور يوشچنکو رهبر اپوزيسيون اوکراين از هواداران خود به خاطرادامه اعتراض به انتخابات تقلب آميزماه گذشته رياست جمهوری سپاسگزاری کرد.

آقای يوشچنکو که يک کانديدای هوادارغرب است، چند ساعت پس از آن که پارلمان اوکراين در آستانه تجديد انتخابات رياست جمهوری قوانين جديد ضد تقلب در انتخابات را مورد تصويب قرارداد، برای هواداران خود سخنرانی کرد. به دستور ديوان عالی اوکراين، انتخابات رياست جمهوری اين کشور روز ۲۶ دسامبرتجديد خواهد شد.

آقای يوشچنکو به ده ها هزار تن از مخالفان اوکراين که از وی حمايت کرده بودند، در مرکزشهر کی يف گفت ۱۷ روز تظاهرات مسالمت آميز آن ها کمک کرد که قوانين جديدی مورد تصويب قرارگيرد.

آقای يوشچنکوهمچنين از تظاهرکنندگان خواست محاصره ساختمان های دولتی را پايان دهند، با اين حال برخی از تظاهرکنندگان گفتند که در جای خود باقی خواهند ماند.

ويکتوريانکوويچ نخست وزير هوادار روسيه اوکراين و رقيب انتخاباتی آقای يوشچنکو، مصوبه پارلمان را غيرقانونی خواند. آقای يانکوويچ گفت قوانين جديد، هرگز مانع از تقلب در انتخابات نخواهد شد.

نمايندگان پارلمان اوکراين همچنين انجام اصلاحاتی در قانون اساسی را مورد تصويب قرار دادند. طبق اين اصلاحات، برخی از اختيارات رئيس جمهوری به پارلمان منتقل خواهد شد و يک کميسيون مرکزی انتخابات تاسيس می شود. لئونيد کوچما رئيس جمهوری اوکراين لوايح جديد را برای اجرا امضا کرد.

XS
SM
MD
LG