لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۰

بازنشستگی ميا هم Mia Hamm بازيکن تيم ملی فوتبال زنان آمريکا - 2004-12-09


تيم ملی فوتبال زنان آمريکا انجام ده مسابقه زير عنوان " تور تجليل از هواداران Fan Celebration Tour" را با کسب پيروزی در برابر تيم مکزيک بپايان رساند.

در مسابقه دو تيم که در کارسون در کاليفرنيا برگزار شد، تيم آمريکا با نتيجه ۰-۵ به پيروزی رسيد. اين رويداد برای تمجيد از تيم آمريکا، برنده مدال طلای المپيک آتن و سه بازيکن برجسته آن که بازنشسته می شوند در ده شهر در ۹ ايالت مختلف در سراسر آمريکا و با شرکت تيم های فوتبال زنان پنج کشور برگزار شد.

سه بازيکن، "Mia Hamm" ميا هم ۳۲ ساله ، "Joy Fawcett" جوی فاست ۳۶ ساله و "Julie Foudy " جولی فادی ۳۳ ساله در سه جام جهانی فوتبال زنان و همچنين در سه المپيک و طی ۱۸ سال برای تيم ملی آمريکا بازی کردند.

فاست در آخرين مسابقه بدليل عمل جراحی پشت نتوانست بازی کند، ولی ميا هم به ثمر رساندن دو گل در دقايق ۸ و ۱۷ توسط "الی واگنر" و "ابی وامباک" کمک کرد که هر يک سپس يک گل بثمر رساندند. پنجمين گل تيم آمريکا را " شانون باکس" بدست آورد.

۱۵۵۴۹ تماشاگر اين مسابقه را در استاديوم کارسون تمشا کردند. قبل از برگزاری مسابقه طی آئينی ويژه ای از ستارگان تيم که بازنشسته می شوند، تجليل بعمل آمد.

ميا هم دوران بازيهای حرفه ای فوتبال خود را با بثمر رساندن ۱۵۸ گل در ۲۷۵ مسابقه که بيشترين تعداد گلهای بثمر رسيده توسط يک بازيکن زن و يا مرد فوتبال در تاريخ آن است، بپايان رساند.

ميا هم، فادی و فاست رهبری تيم فوتبال زنان آمريکا به کسب دو عنوان قهرمانی جام جهانی و نيز دو مدال طلای المپيک بعهده داشتند.

XS
SM
MD
LG