لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۷

امکان چالشهای امنيتی پيش از انتخابات عراق پيش بينی شد - 2004-12-06


يکی از افسران بلند پايه ارتش ايالات متحده آمريکا ميگويد ، به رغم نگرانی نسبت به خشونتهای موجود، انتظار دارد انتخابات ماه آينده عراق طبق برنامه پيش برود.

ژنرال ريچارد مايرز، رئيس ستاد مشترک ايالات متحده آمريکا، به صدای آمريکا گفت برنامه ريزان نظامی آمريکا پيش بينی ميکنند که در هفته های پيش از انتخابات عراق، که در 30 ژانويه انجام خواهد شد، چالشهای امنيتی بروز کند.

ژنرال مايرز روز شنبه در يک مصاحبه گفت نيروهای امنيتی عراق تاکنون بطور نامنظم عمل کرده اند، ليکن در تلاش هستند تا امنيت لازم جهت مقابله با شورشيان را برقرار کنند. مردم عراق اعضای يک مجلس ملی را برميگزينند تا آنها قانون اساسی جديد برای يک نظام دموکراسی را تدوين کنند.

به نقل از ژنرال ابوزيد فرمانده نيروهای آمريکا در عراق گفته شده است که نيروهای عراقی هم از نظر کميت و هم از لحاظ مهارتهای نظامی " دائماً در حال پيشر فت " هستند. با اينحال مقامات نظامی روز يکشنبه اعلام کردند که در سه حمله جداگانه که به منطقه شمال بغداد صورت گرفت دست کم 21 عراقی کشته شده اند.

مقامات گفتند در بزرگترين حمله ، مردان مسلح از دو وسيله نقليه به اتوبوس حامل عراقيها که به تأسيسات آمريکا در تکريت ميرفتند آتش گشودند که در نتيجه آن 17 غير نظامی کشته و 13 نفر مجروح شدند.

پس از آن يک اتومبيل حامل بمب در شمال تکريت منفجر شد که در نتيجه آن سه عضو گارد ملی عراق جان خود را ازدست دادند. همچنين يک سرباز گشتی عراقی در سامره به ضرب گلوله از پای درآمد.

از سوی ديگر ارتش ايالات متحده ميگويد مهندسين آمريکايی سرگرم تهيه برنامه بازسازی فلوجه هستند. آنها ميگويند مهندسين ابتدا آب و برق شهر را مرمت خواهند کرد، و سپس به باز سازی بيمارستانها،و مدارس و تأسيسات ديگر خواهند پرداخت.

در تحولی ديگر دو سناتورآمريکا گفتند برنامه افزايش عده سربازان آمريکايی به 150000 نفر پيش از انتخابات با نيازهای موجود منطبق نيست.

m

XS
SM
MD
LG