لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۴

مشرف: نميدانيم  بن لادن کجا  مخفی است - 2004-12-05


پرويز مشرف رئيس جمهوری پاکستان ميگويد عمليات جستجو برای پيدا کردن اوسامه بن لادن کاملا بی نتيجه مانده و نيروهای اطلاعاتی و امنيتی آن کشور از محل اختفای اين رهبر شبکه تروريستی القائده اطلاع جديدی ندارند .

آقای مشرف پس از ملاقات هائی که در واشينگتن با پرزيدنت بوش و ديگر مقامات آمريکائی داشت، در مصاحبه ای که امروز يکشنبه، در روزنامه واشينگتن پست منتشر شد گفت نيروهای پاکستانی کماکان و قاطعانه به عمليات جستجوی اوسامه بن لادن ادامه ميدهند، اما تاکنون از اين عمليات فقط به اين نتيجه رسيده اند که وی هنوز زنده است .

آقای مشرف گفت آمريکا نيز در بی نتيجه ماندن عمليات تعقيب رهبر القائده مسئول و سهيم است زيرا ائتلاف تحت رهبری آمريکا در افغانستان از نيروی کافی برخوردار نيست.

پرزيدنت بوش ديروز شنبه، پس از ملاقات با رئيس جمهور پاکستان در کاخ سفيد گفته بود هيچ کس بيشتر از آقای مشرف، که دوبار از سوء قصدهائی که بنا به گزارشها افراطيون القائده عامل آنها بودند جان سالم بدر برده است، تلاش خود را وقف عمليات جستجو برای پيدا کردن اوسامه بن لادن نکرده است.

آقای مشرف از واشنگتن به لندن رفت تا با تونی بير نخست وزير بريتانيا در باره مبارزه با تروريسم، اوضاع افغانستان و مسائل دوجانبه گفتگو و تبادل نظر کند .

XS
SM
MD
LG