لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۲

فينال تنيس جام ديويس ۲۰۰۴ روز جمعه در سويل اسپانيا آغاز می شود  - 2004-12-02


در بازيهای فينال تنيس جام ديويس ۲۰۰۴ که روز جمعه در سويل در اسپانيا آغاز می شود، تيمهای آمريکا و اسپانيا برای کسب جام قهرمانی مبارزه خواهند کرد.

تيم آمريکا در تلاش است که برای سی و دومين بار جام قهرمانی مسابقات را کسب کند. آمريکا از سال ۱۹۹۵ نتوانسته است صاحب عنوان قهرمانی بشود.

قرعه کشی بازيکنان در اين رويداد انجام شده است. در نخستين بازی انفرادی ماردی فيش از آمريکا و کارلوس مويا از اسپانيا و در دومين بازی اندی راديک برجسته ترين بازيکن آمريکايی و رافائل نادال تنيس باز نوجوان اسپانيايی شرکت خواهند داشت.

فيش که در المپيک آتن صاحب مدال نقره شد می گويد می داند که بازی کردن روی خاک رس استاديوم سويل برای تيم آمريکا که به بازی روی زمين اسفالت دارد، نوعی چالش خواهد بود. فيش اضافه می کند: " ميدانيم که ما بايد احتمالأ مدتی طولانی در آنجا بمانيم. از لحاظ روحی و جسمی بسيار دشوار خواهد بود و ما کاملأ از آن آگاهی داريم. ما در حالی به اين مرحله راه يافتيم که ميدانستيم چه وظيفه ای در پيش داريم و آن احتمالأ چيزی است که بايد انجام دهيم."

اندی راديک می گويد، گزينش رافائل نادال نشاندهنده ماهيت تيم اسپانيا است. وی افزود: "من شخصأ انتظار داشتم که خوان کارلوس فررو قهرمان پيشين تنيس آزاد فرانسه را راهی زمين کنند. در همان حال فکر می کنم تيم ما می داند که آنان چهار بازيکن بسيار توانا در تنيس انفرادی دارند و اين يکی از جنبه های قدرت آنها است که حق گزينش دارند و ميتوانند هر يک از آنان را بزمين بازی بفرستند."

در تنيس دوبل در روز شنبه باب و مارک برايان دو برادر تنيس باز آمريکايی با تيم تامی روبرتو و نادال بازی خواهند کرد و در بازی برگشت تنيس انفرادی در روز يکشنبه راديک با مويا و فيش با نادال بازی خواهند داشت.

XS
SM
MD
LG