لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۷

دو گروگان سابق ديگر از افغانستان خارج شدند - 2004-11-28


آخرين دو کارمند از سه مامور سازمان ملل که به گروگان گرفته شده بودند و اخيراً پس از هفته ها اسارت در افغانستان آزاد شده بودند، از کشور افغانستان خارج شدند.

آنيتا فلانيگان اهل ايرلند شمالی و شکيب حبيبی اهل کوسوو روز يکشنبه صبح با هواپيمای سازمان ملل از کابل پرواز کردند. يک سخنگوی سازمان ملل ميگويد اين دو زن پيش از ملحق شدن به خانواده هايشان چند روز به مرخصی خواهند رفت.

گروگان سوم هفته پيش به موطن خود فليپين باز گشت. شرايط آزادی گروگانها تاکنون فاش نشده است. دولت افغانستان ميگويد آدم ربايان راهزن بوده اند، و مصرانه اعلام کرده است که هيچگونه معامله ای با آدم ربايان صورت نگرفته است.

ليکن جيش المسلمين که يک گروه وابسته به طالبان است مسئوليت آدم ربايی را بر عهده گرفته و گفته است مقامات افغانی موافقت کردند که در قبال آزادی گروگانها ۲۴ نفر از طالبان را از زندان آزاد کنند.

در تحولی ديگر، صدها نفر از مردم شرق افغانستان به خيابانها ريختند و به بازداشت مردم محلی از جمله يک زن، توسط نيروهای آمريکا اعتراض کردند. مقامات در ايالت نانگرهار ميگويند که مردم از اينکه برخلاف سنت رايج افغانستان يک زن توقيف شده بود خشمگين بودند.

خبرگزاری رويترز گزارش ميدهد که در زدوخوردهايی که در جريان تظاهرات رخ داد يک دختر بچه به قتل رسيد و يک نفر ديگر زخمی شد.

ارتش آمريکا در افغانستان تأييد کرد که نيروهای ائتلاف به محلهايی در جلال آباد پايتخت ايالت مورد بحث که گمان ميرفت نهانگاههای القاعده باشد حمله کرده اند. يک سخنگوی نيروهای به رهبری آمريکا گفت چند تن از دستگير شدگان آزاد شده اند.

K

XS
SM
MD
LG