لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۹

تحريم ۹ بازيکن NBA  - 2004-11-22


در ليگ ملی بسکتبال حرفه ای مردان آمريکا NBA، در پی درگيری خشونت آميز بازيکنان و تماشاگران در پايان مسابقه جمعه شب گذشته بين تيمهای اينديانا پيسرز و ديترويت پيستونز در ديترويت، ليگ مجازاتهای بسيار شديد و بيسابقه ای عليه بازيکنانی که در آن درگيری شرکت داشتند اعمال کرده است.

ديويد استرن کميسر ليگ روز گذشته اعلام کرد که ران آرتست Ron Artest بازيکن تيم اينديانا از شرکت در بقيه مسابقات فصل که شامل ۷۲ مسابقه می شود، محروم شده است. اين طولانی ترين تحريم يک بازيکن NBA در تاريخ بازيهای ليگ است.

استرن گفت: "اقدامات بازيکنانی که درگير شدند بسيار فراتر از منش ورزشکار حرفه ای و خويشتنداری بود که از يک بازيکن NBA انتظار می رود." او تأکيد کرد که ليگ تلاش خواهد کرد که نمونه بهترين رفتار در ورزش حرفه ای باشد.

ران آرتست با اين تحريم، حدود ۵ ميليون دلار درآمد از دست می دهد. بازيکنان ديگری که تحت تحريم ورزشی قرار گرفته اند عبارتند از:
استفان جکسون که از شرکت در ۳۰ مسابقه محروم شده است و نيز جرماين اونيل که از شرکت در ۲۵ مسابقه محروم شده است.
بن والاس بازيکن تيم ديترويت نخواهد توانست در ۶ مسابقه شرکت کند، در حاليکه آنتونی جانسون از بازی کردن در ۵ مسابقه محروم شده است.
رجی ميلر بازيکن تيم اينديانا، چانسی بيلاپس، الدن کمپبل و دريک کلمن بازيکنان تيم ديترويت هر يک از شرکت در يک مسابقه محروم شده اند.

رويهمرفته ۹ بازيکن دو تيم از شرکت در ۱۴۳ مسابقه محروم شده اند و هيچکدام طی دوره محروميت دستمزد دريافت نخواهند کرد.

لاری بران سرمربی تيم پيستونز گفت "من بخاطر ليگمان خجالت می کشم و از اينکه جزئی از اين هستم و جوانان مجبور شدند آن را ببينند ناراحتم، چون اين قرار بود يک مسابقه عالی بين دو تيم بسيار عالی باشد و نمی بايستی اينطور بپايان می رسيد."

در اين حال اتحاديه بازيکنان بسرعت به اعمال تحريمها عليه بازيکنان واکنش نشان داد و گفت عليه آن دادخواهی خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG