لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۷

جام جهانی فوتسال؛<br>نخستين شكست در اولين ديدار برای ايران - 2004-11-22


تيم ملی فوتسال ايران در نخستين ديدار خود و در پنجمين دوره جام جهانی فوتسال مغلوب پرتغال شد.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، تيم ملی فوتسال ايران با نتيجه چهار بر صفر از پرتغال شكست خورد تا برای صعود چشم به ديدارهای آينده بدوزد.
در اين ديدار كه در ورزشگاه لينكو، شهر " تائويوآن كانتی" تايوان برگزار شد، در دقايق ابتدايی نيمه نخست، پرتغال تيم برتر ميدان بود و حملات پر دامنه را بر روی دروازه ايران تدارک ديد تا اين كه در دقيقه دهم، لوئيس سيلوا، نخستين گل پرتغال را به ثمر رساند.

پس از اين گل، بازيكنان تيم ملی فوتسال ايران، بر توپ و ميدان حاكم بودند، اما در يک ضد حمله، لئو در دقيقه چهاردهم گل دوم پرتغال را به ثبت رساند. با اين گل بازيكنان ايران شوت از راه دور را سرلوحه حملات خود قرار دادند. اما بيشتر اين شوتها سهمگين اما بيدقت بود و در معدود ضربات داخل چارچوب، دروازه بان پرتغال با واكنشهای خوب خود مانع گلزنی ايران شد، سرانجام اين نيمه با نتيجه دو بر صفر به پايان رسيد.

با شروع نيمه دوم، محمدرضا حيدريان كه كمتر در نيمه اول در بازی حضور داشت، به ميدان آمد و اميدها برای جبران گلهای خورده بيشتر شد. ولی تكروی و حركات كند بازيكنان تيم ملی ايران باعث شد كه به رغم در اختيار داشتن بيشتر دقايق اين نيمه «كويروش» گل سوم را در دقيقه بيست و هفتم برای پرتغال به ارمغان آورد.

حملات ايران پس از دريافت گل سوم همچنان ادامه داشت. اما نكته مشخص در حركات بازيكنان تيم ملی ايران، تكروی و بيهدف بودن بود.

در دقيقه سی وشش به دنبال پنج خطا شدن ايران، پنالتی از روی نقطه دوم برای پرتغال به دست آمد. ولی رضا ناصری كه از معدود بازيكنان خوب ايران بود توانست اين ضربه را دفع كند. تيم ملی فوتسال پرتغال در حمله بعدی خود توانست توسط «ززی تو» به گل چهارم خود دست پيدا كند و نخستين شكست تيم ملی ايران با نتيجه چهار بر صفر به ثبت رسيد.

بازيكنان ابتدايی ايران:
رضا ناصری، سيامک داداشی، بابك معصومی، وحيد شمسايی، محمدرضا حيدريان.
بازيكنان ابتدايی پرتغال:
نبدتيو، ايوان خوئل، كويروش، آندرو، گونسالو
بازيكنان اخطاری:
امير حنيفی، فرهاد فخيم، سيامک داداشی.

در ديگر ديدار امروز، تيم ملی فوتسال برزيل از گروه B اين مسابقات با نتيجه ده بر صفر بر استراليا غلبه كرد. از ساعتی ديگر تيم ملی فوتسال آرژانتين از گروه D به مصاف كوبا خواهد رفت و جمهوری چك از گروه دوم اين مسابقات رو در روی تايلند قرار ميگيرد.

XS
SM
MD
LG