لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۹

مقامات ايران ميگويند ادعای شورای ملی مقاومت درباره برنامه هسته ای ايران دروغ است - 2004-11-19


مقامات ايران ميگويند ادعای شورای ملی مقاومت درباره برنامه هسته ای ايران دروغ است. اين مقامات اضافه ميکنند که گروه مجاهدين خلق تلاش ميکند که در برابر پيشرفتهايی که ايران اخيراً در مذاکرات خود با اتحاديه اروپا برای تعليق غنی سازی اورانيوم داشته است، مانع ايجاد کند. مقامات ايران مصرانه از سازمان بين المللی انرژی اتمی خواسته است که ادعای اين گروه تبعيدی را ناديده انگارد. حسين موسويان رئيس هيأت نمايندگی ايران در وين روز جمعه گفت سازمان بين المللی انرژی اتمی نبايد با گوش دادن به اتهامات يک گروه تروريست به حيثيت خود آسيب برساند. وی به خبرگزاری رويترز گفت اين اتهام بی اساس است و توجه به آن تنها موجب تيره شدن روابط ايران با کشورهای عضو سازمان بين المللی انرژی اتمی خواهد شد.

در عين حال ديپلماتهای غربی روز جمعه به خبرنگاران در شهر وين گفتند که ايران سرگرم تهيه مقدار متنابهی گاز اورانيوم هکسافلورايد است که ميتواند برای تصفيه اورانيوم و بعدهاً جهت سوخت کارخانه هسته ای بکار گرفته شود. اما قرار است اين عمليات روز دوشنبه ٢٢ نوامبر متوقف شود.

از سوی ديگر به گزارش روزنامه واشنگتن پست اين گفته کالين پاول، وزير امور خارجه آمريکا مبنی بر اينکه ايران ميتواند موشکهای حامل کلاهکهای هسته ای بسازد را بر اساس اطلاعات محرمانه ای دانسته که واشنگتن پست آنها را اطلاعات تأييد نشده و بدست آمده از يک منبع توصيف کرده است.

آقای پاول روز چهار شنبه گفت که اطلاعات نشانگر آن است که ايران کوشش ميکند موشکهای خود را طوری اصلاح کند که بتواند کلاهکهای هسته ای حمل کند. اما وی در اين مورد توضيح بيشتری نداد.

R

XS
SM
MD
LG