لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۱

امکان حمل کلاهکهای هسته ای توسط موشک ساخت ايران - 2004-11-18


آمريکا می گويد اطلاعاتی دردست دارد که نشان می دهد ايران درحال فعاليت روی نوعی تکنولوژی است که به موشک های اين کشورامکان حمل کلاهک های هسته ای را می دهد.

کالين پاول وزيرامورخارجه آمريکا روزچهارشنبه به خبرنگاران گفت به اطلاعاتی برخورد کرده است که ايران فعالانه روی يک سيستم حمل درارتباط با کلاهک های اتمی کارمی کند.

پيشتر در روزچهارشنبه، يک گروه مخالف تبعيدی ايرانی ادعا کرده بود که تهران دارای تاسيساتی مخفی برای غنی سازی اورانيوم است ومقاديری اورانيوم قابل استفاده برای توليد اسلحه ونقشه توليد بمب اتمی وارد کرده است.

آمريکا، ايران را متهم کرده است که به طورمخفيانه درحال توليد سلاح های اتمی است. سازمان بين المللی انرژی اتمی چند روزپيش اعلام کرد دليلی به دست نياورده است که نشان دهد ايران برخی ازمواد اتمی را برای برنامه تسليحاتی اتمی اختصاص داده است.

ايران با مذاکره کنندگان اروپائی خود به توافق رسيده است که از روز22 نوامبربرنامه غنی سازی اورانيوم را به حال تعليق درآورد.

در تحولی جداگانه، رسانه های دولتی جمهوری اسلامی گزارش می دهند دولت چهار نفر را به جاسوسی در برنامه اتمی ايران برای دولت های خارجی متهم کرده است.

sa

XS
SM
MD
LG