لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۳

مسابقات مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶؛<br>پيروزی پر گل تيم ملی فوتبال ايران در برابر لائوس - 2004-11-17


در مسابقات مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶، روز چهارشنبه (۱۷ نوامبر) در بازيهای گروه يک تيمهای ملی فوتبال ايران و لائوس در بازی برگشت در استاديوم آزادی در تهران بميدان رفتند و تيم ايران نيمه اول بازی را ۰-۳ تمام کرد و نهايتأ با نتيجه ۰-۷ برنده شد.

تيم ملی فوتبال ايران با اين پيروزی بعنوان تيم نخست گروه راهی دور دوم مسابقات شد.

گلهای تيم ايران را در مسابقه روز چهارشنبه؛ علی دايی چهار گل در دقايق ۷، ۲۰، ۲۷ و ۵۸ جواد نکونام دو گل در دقايق ۶۳ و ۷۳ و آرش برهانی يک گل در دقيقه ۶۹ بثمر رساندند.

علی دايی کاپيتان و مهاجم صاحب نام تيم ملی فوتبال ايران با بثمر رساندن چهار گل در اين ديدار، تعداد گلهای خود در ۱۳۳ بازی ملی را به ۱۰۲ رساند تا نخستين بازيکنى در تاريخ فوتبال جهان باشد که تعداد گلهايش از مرز يکصد بگذرد.

ايران در بازی رفت نيز تيم لائوس را با نتيجه مشابه ۰-۷ شکست داده بود.

ابراهيم ميرزاپور، يحيی گل محمدی، محمد نصرتی، علی بداوی، جواد نكونام، علی كريمی، ايمان مبعلی (رسول خطيبی)، ستار زارع (جواد كاظميان )، آرش برهانی (مسعود شجاعی) و علی دايی در برابر لائوس ظاهر شدند.

در حاليکه غيبت تعدادی از بازيکنان از جمله وحيد هاشميان، رحمان رضايی، مهدی مهدوی کيا و نيکبخت واحدی در کنار اعضای تيم ملی بچشم می خورد.

تيمهای ديگری که در آسيا بدور دوم راه يافته اند عبارتند از: ژاپن، کره جنوبی، کره شمالی، بحرين، ازبکستان، کويت و عربستان سعودی

XS
SM
MD
LG