لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۹

کالين پاول: تعين سرنوشت آينده ايران بعهده مردم ايران است - 2004-11-14


کالين پاول، وزير امور خارجه ايالات متحده آمريکا گفت ، رابطه آمريکا با چين در بهترين وضعيت خود طی ۳۰ سال گذشته است. آقای پاول افزود، بهبود روابط ميان چين و ايالات متحده ، در سطحی وسيع مديون تلاشهای گسترده پکن برای استفاده از نفوذ خود در روابط بين کشورهای آسيائی است.

آقای پاول ، در مصاحبه تلويزيونی خود، از چين بلحاظ نقش ديپلماتيک کليدی و اساسی در گفتگوهای کشورهای ششگانه، قدردانی کرد. هدف از گرد هم آئی ۶ کشور، بحث و مذاکره در ارتباط با برنامه اتمی کره شمالی در سال گذشته بوده است.

آقای پاول می گويد، ايالات متحده متوجه تلاش چين برای مدرن کردن نيروهای نظامی اين کشور است و به نظارت خود بر چگونگی ارتباط چين با کشورهای همسايه و تلاش اين کشور برای حل معضلات موجود در منطقه ادامه خواهد داد.

آقای پاول گفت، آمريکا با احتياط اما بدور از هر نوع بيم و نگرانی بر توسعه آينده چين نظارت خواهد کرد.

وزير امور خارجه ايالات متحده گفت، آمريکا پکن را از جمله کشورهای دوست می داند ، همچنانکه کشورهای ژاپن، کره جنوبی ، فيليپين و اندونزی را دوست خود می شناسد.

آقای پاول در مصاحبه صبح روز يکشنبه با شبکه تلويزيونی سی- ان- بی - سی CNBC، نگرانی خود را از بلند پروازيهای اتمی ايران و نيز ارتباط ايران با گروه های تروريستی ابراز داشت. آقای پاول گفت، دولت آمريکا قصد مداخله در امور ايران را ندارد .

آقای پاول در پايان تأکيد کرد، تعين سرنوشت آينده ايران بعهده مردم ايران است.

s

XS
SM
MD
LG