لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۹

مهيار منشی پور از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد  - 2004-11-09


در مسابقات مشتزنی، مهيار منشی پور قهرمان خروس وزن عالی در اتحاديه جهانی مشت زنی با موفقيت از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد. منشی پور که در تهران متولد شده و در سال ۲۰۰۱ تابعيت کشور فرانسه را پذيرفته، حريف تايلندی خود يودامرانگ قهرمان ۲۰۰۲ را در شش روند در پاريس مغلوب ساخت.

منشی پور با وارد آوردن ضربات شديد به مشتزن تايلندی در آغاز روند ششم او را بزانو درآورد. يودامرانگ دوبار بپا خاست و منشی پور اورا با حملات خود عقب راند. مشتزن تايلندی در حاليکه به طناب رينگ تکيه داده بود تلاش کرد که با منشی پور مقابله کند، ولی گيلرمو پرز داور وسط اجبارأ مسابقه را متوقف ساخت و منشی پور را برنده اعلام کرد.

مهيار منشی پور که در ماه ژوئيه ۲۰۰۳ کمربند قهرمانی ۵۵ کيلوگرم را دريافت کرد، برای سومين بار با موفقيت از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد. رکورد منشی پور تا بحال شامل ۲۶ پيروزی، ۲ شکست و ۲ تساوی می باشد، در حاليکه يودامرانگ برای دومين بار در ۴۳ مسابقه با شکست روبرو شد.

مهيار منشی پور با پيروزيها و خصوصيات اخلاقيش باعث افتخار ايرانيان شده است. در پی وقوع زمين لرزه ويرانگر بم، قهرمان جوان برای ساختن يک مدرسه مقاوم در برابر زمين لرزه در بم تلاش می کند.

XS
SM
MD
LG