لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۵

بوش برای دور دوم به رياست جمهوری امريکا انتخاب شد - 2004-11-04


پرزيدنت بوش که امروز، پنجشنبه، به دنبال پيروزی در انتخابات به کاخ سفيد بازمی گردد، عهد کرده است در دور دوم رياست جمهوری تا آن جا که درتوان دارد، خود را وقف خدمت به مردم آمريکا کند.

آقای بوش در انتخابات روز سه شنبه در برابر رقيب دمکرات خود سناتورجان کری پيروز گرديد و برای يک دوره ديگر به رياست جمهوری آمريکا انتخاب شد. با شمارش تقريبا کليه آرا، معلوم می شود آقای بوش ۵۱ درصد آرای عمومی و ۲۷۴ رای الکتورال را به خود اختصاص داده است، در صورتی که آقای کری ۴۸ درصد آرای عمومی و٢۵۲ رای الکتورال را کسب کرده است.

آقای کری روز چهارشنبه به شکست خود در انتخابات اذعان کرد و پذيرفت که به دنبال پيروزی بسيار ناچيز آقای بوش در ايالت سرنوشت ساز اوهايو، راهی برای او جهت کسب پيروزی دراين ايالت وجود نداشته است.

پرزيدنت بوش در جريان سخنرانی خود به مناسبت پيروزی، از کليه شهروندان آمريکا خواست به دنبال يک انتخابات سخت وتلخ، دست اتحاد به يکديگر دهند. آقای بوش عهد کرد از هرگونه منبع موجود برای مبارزه با تروريسم و پيشرفت در عراق و افغانستان استفاده کند.

سناتورکری درسخنان خود گفت طی يک تماس تلفنی با پرزيدنت بوش، پيروزی او را تبريک گفت وخاطرنشان ساخت که نيازمبرمی به ايجاد اتحاد درميان آمريکائيان احساس می شود.

آقای بوش قصد دارد نخستين جلسه کابينه خود را دردوران پس ازانتخابات، امروزپنجشنبه درکاخ سفيد تشکيل دهد. آقای بوش دردوردوم رياست جمهوری، با مسائل مشهودی نظيرعراق، تروريسم، اشتغال، اقتصاد و خدمات بهداشتی روبرو است.

XS
SM
MD
LG