لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۱

تأثير مبارزات انتخاباتی رياست جمهوری آمريکا بر ورزش اين کشور - 2004-11-01


مبارزات انتخاباتی رياست جمهوری در آمريکا ورزش اين کشور را نيز تحت تاثير قرار داده است. در حاليکه هفته گذشته دو کانديدای رياست جمهوری، پرزيدنت بوش و سناتور جان کری از پيروزی بوستن رد ساکس در سريال جهانی بيسبال امتياز سياسی گرفتند، در مسابقات ليگ ملی فوتبال حرفه ای آمريکائی مردان اف ال ان تاثير اين مبارزات مشاهده ميشود. ميگويند در سالهايی که مبارزات انتخاباتی رياست جمهوری در جريان است اگر تيم پايتخت آمريکا، واشنگتن رد اسکين، در آخرين يکشنبه قبل از برگزاری سراسری کشور در مسابقه اش با تيم حريف برنده شود، رئيس جمهوری وقت در انتخابات پيروز می شود.

اين فکر در سال ١٩٣٣ بوجود آمد. در آن سال تيم فوتبال بستون بريوز بعنوان واشنگتن رد اسکين نامگذاری شد. و از آن زمان و انتخاب مجدد پرزيدنت فرانکلين روزولت در سال ١٩٣۶ بمقام رياست جمهوری آمريکا، هر بار که تيم رد اسکين در سالهای انتخاباتی در آخرين يکشنبه قبل از برگزاری انتخابات برنده شد، رئيس جمهور وقت در واقع حزب حاکم وقت در انتخابات پيروز شد.

طی مبارزات انتخاباتی در سال ۲۰۰۰ تيم رد اسکين در آخرين يکشنبه قبل از برگزاری انتخابات در برابر تيم تنسی شکست خورد که طبق اين حکايت ميبايستی جرج بوش نامزد حزب جمهورخواه، الگور نامزد حزب دمکرات را شکست ميداد که چنين شد.

حال طرفداران سناتور کری ميگويند چون روز يکشنبه رد اسکين شکست خورد، جان کری در انتخابات برنده خواهد شد.

XS
SM
MD
LG