لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۷

معاون فرمانداری پايتخت عراق ترور شد - 2004-11-01


در بغداد مردان مسلح معاون فرمانداری پايتخت عراق را کشتند. يک گروه ستيزه گر عراقی مسئوليت ترور وی را بر عهده گرفته است. او روز دوشنبه در يک تيراندازی عبوری در جنوب شهر ترور شد. مردان مسلح دو محافظ وی را نيز مجروح کردند.

چند ساعت بعد " سپاه انصار السنه" مسئوليت اين اقدام را پذيرفت و همچنين هشدار داد به هر کسی که با دولت عراق يا متحدان آن همکاری کند حمله خواهد کرد.

در غرب بغداد، در رمادی به گفته مسئولان بيمارستان، دست کم دو تن در زدوخورد بين نيروهای آمريکائی و شورشيان جانسپردند. گزارش های خبری حاکی است يکی از قربانيان يک فيلمبردار آزاد عراقی بود که از صحنه نبرد تصوير برداری می کرد.

در اين ميان، غازی الياور رئيس جمهوری عراق، از طرح های ائتلاف برای حمله به شورشيان در شهر فلوجه انتقاد کرد. اين نظر با آنچه اياد علاوی نخست وزير گفته است مغايرت دارد. او روز يکشنبه به مقامات فلوجه هشدار داد ستيزه گران خارجی را تحويل دهند يا با يک حمله نظامی تمام عيار روبرو خواهند شد.

رئيس جمهوری عراق گفت مذاکره کنندگان بايد به گفت و شنود با رهبران فلوجه ادامه دهند، تا آن که سربازان عراقی جايگزين نيروهای آمريکائی در خارج از شهر بشوند. او اظهار عقيده کرد که در چنين صورتی، مردم عراق به حمايت از شورشيان پايان خواهند داد.

روز دوشنبه همچنين مقامات عراقی يک مبارزه سراسری را به منظور ثبت نام رای دهندگان برای انتخابات پارلمانی در ژانويه، آغاز کردند.

R

XS
SM
MD
LG