لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۹

تاثير نوار منسوب به بن لادن برانتخابات سه شنبه رياست جمهوری آمريکا - 2004-10-31


اسامه بن لادن رهبر گره القاعده تهديد کرده است که يک حمله جديد نظيِر حمله يازدهم سپتامبر عليه ايالات متحده آمريکا انجام خواهد شد.

اسامه بن لادن در يک نوار ويديويی که بوسيله کانال عربی تلويزيون الجزيره پخش شد گفت که هدف از حمله سال 2001 " مجازات ستمگران" بود. اين گفته به ادعای او اشاره دارد به اينکه سياست ايالات متحده در خاورميانه منجر به برقراری " ظلم و ستم" در اين منطقه شده است.

پِيام روز جمعه بن لادن مفصل ترين شرحی است که رهبر القاعده تا کنون پيرامون حمله يازده سپتامبر داده است.

رهبر شبکه تروريستی همچنين گفت: " انگيزه هايی که موجب تکرار واقعه سه سال پيش ميشود هنوز وجود دارد."

روز جمعه نوار ويديويی القاعده مبارزات انتخاباتی رياست جمهوری آمريکا را تکان داد؛ اما مقامات گفتند تغييری در سطح هشدارهای امنيتی داده نخواهد شد. هم پرزيدنت بوش و هم رقيب او سناتور جان کری در سخنان روز سه شنبه خود گفتند که آنها خود را در رديابی و دستگير کردن اسامه بن لادن کاملاً متعهد ميدانند.

پرزينت بوش ميگويد: " آمريکاييان با تهديدات اسامه بن لادن رهبر تروريستها مرعوب نخواهند شد." اظهارات بوش درپی انتشار پيام ويدئويی بن لادن در روز جمعه پخش شد، که در آن بن لادن تهديد کرده بود که حملات جديدی عليه آمريکا براه خواهد انداخت.

جان کری، رقِيب دمکرات پرزيدنت بوش در واکنش به پيام ويديويي بن لادن گفت آمريکاييان در عزم خود برای مبارزه با تروريسم " کاملاً متحد " هستند، و " اسامه بن لادن و تروريستها را دستگير و نابود خواهند کرد."

نبرد با تروريسم مسأله اصلی در انتخابات روز دوم نوامبر خواهد بود.

a

XS
SM
MD
LG