لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۱

مقامهای ژاپنی در تلاشند تا دريابند آيا جسد بدون سری که در بغداد کشف شده است، متعلق به گروگان ژاپنی است - 2004-10-31


مقامهای ژاپنی در تلاشند تا دريابند آيا جسد بدون سری که در بغداد کشف شده است، متعلق به گروگان ژاپنی است که روز سه شنبه گذشته توسط ستيزه جويان عراقی ربوده شده است يا خير؟

مقامات عراقی می گويند کشف جسد بدون سر مردی در بغداد که به نظر می رسد متعلق به يک جوان آسيايی است ، هراس از به قتل رسيدن شوسی کودا، گروگان ژاپنی را توسط ستيزه جويان وابسته به القاعده ، دامن زده است.

در ساعات اوليه روز شنبه، دولت ژاپن اعلام کرد آزمايشات پزشکی قانونی بر روی اجساد گوناگونی که روز جمعه در شهر تکريت عراق يافت شدند، نشان می دهد هيچيک از آنها متعلق به شوسی کودا ، نبوده است .

شوسی کودا روز سه شنبه گذشته توسط سرسپردگان ابومصعب الزرقاوی ربوده شده است. ستيزه جويان از دولت ژاپن خواسته اند، در صورتيکه نيروهای خود را از خاک عراق خارج نسازد، آقای کودا را سر خواهند بريد.

در همين حال کانال تلويزيونی عرب زبان الجزيره يک نوار ويديويی از گروگان زن لهستانی پخش کرده است که در آن گروگان از کشور متبوع خود می خواهد تا برای نجات جان وی، نيروهای نظامی خود را از عراق خارج سازد.

در يک گروگان گيری ديگر، ظاهراً يک مرد سودانی که به عنوان مترجم در يک شرکت آمريکايی اشتغال داشت، توسط گروهی که خود را "تيپ 1920" می نامد، ربوده شده است.

a

XS
SM
MD
LG