لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۶

اجلاس کميته اجرايی سازمان آزاديبخش فلسطين بدون عرفات - 2004-10-30


کميته اجرايی سازمان آزاديبخش فلسطين امروز شنبه برای نخستين بار بدون حضور ياسر عرفات، رهبر آن سازمان تشکيل جلسه داد.

مقامات در کرانه غربي ميگويند که تشکيل جلسات هفتگی به اين منظور صورت ميگيرد که به مردم فلسطِن اطمينان بدهند که نهادهای فلسطيني در غياب آقای عرفات نيز فعال خواهند بود.

روز جمعه رهبر بيمار فلسطين را برای انجام آزمايشهای پزشکی به پاريس بردند تا علت اختلالات خونی وی تشخيص داده شود. گمانه زنيها به اين شايعات دامن زده است که آقای عرفات به بيماری خونی لوکيميا مبتلا است. اما يک ديپلمات در پاريس گفت که فعلاً دکترها اين نظر را که ياسر عرفات به اين بيماری مبتلا است رد کرده اند.

ليلا شاهد، ديپلمات فلسطينی، در بيرون از بيمارستانی که رهبر 75 ساله فلسطيِن در آن بستری است، به خبر نگاران گفت پزشکان سرگرم بررسی علل ديگر بيماری آقای عرفات هستند.

آقای عرفات جانشين، يا کسی که در غياب او بتواند اداره امور را بدست گيرد، برای خود تعيين نکرده است. مقامات ميگويند که احمد قريع نخست وزير، امور جاری تشکيلات خودگردان فلسطيِن را اداره خواهد کرد، و محمود عباس امور مربوط به سازمان آزاديبخش فلسطين را بر عهده خواهد گرفت.

در عين حال، فلسطينيان ميگويند که نيروهای اسرائيِلی در جِنين، يکی از شهرهای کرانه غربي، يک نوجوان فلسطيِنی را از پای درآوردند.

a

XS
SM
MD
LG