لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۴

هشت تفنگدار دريايی آمريکايی به قتل رسيدند و نُه تن زخمی شدند - 2004-10-30


.

هنوز جزئيات چگونگی کشته و زخمی شدن تقنگداران منتشر نشده است. با افزايش احتمال عمليات نظامی همه جانبه، نيروهای ايالات متحده آمريکا حملات هوايي و زميني خود را عليه مواضع شورشيان در داخل و اطراف فلوجه شدت بخشيده اند.

اياد علٌاوی نخست وزير عراق گفته است که در صورت شکست مذاکرات، برای سرکوب کردن شورشيان و تروريستهای بيگانه در شهر به زور متوسل خواهد شد. بسياری از مردم فلوجه، که پيش بينی حمله مشترک نيروهای آمريکا عراقی را ميکنند از شهر گريخته اند.

از سوی ديگر، ايستگاه تلويزيونی العربيه يک نوار ويديويی از مردی که مدعي است توسط ستيزه جويان مسلح اسلامی ربوده شده است پخش کرده است. اين شخص که خود را نورالدين زکريا، اهل سودان معرفی کرده است ميگويد که در سِمَتِ مترجم برای يک شرکت آمريکايی در شهر رمادی کار ميکرده است.

در نوار ويديويی، گروگان مورد بحث، در حاليکه دو مرد مسلح نقابدار پشت سر او ايستاده اند، ديده ميشود. وی از کارفرمای خود، شرکت تيتان، که مقر آن در کاليفرنيا است، درخواست کرده است که با متوقف کردن عمليات خود در عراق موجبات نجات او را فراهم آورد. تلويزيون العربيه ميگويد گروکان گيرها خود را اعضای گروهی بنام " تيپ انقلاب 1920" معرفی کرده اند.

در عين حال، مقامات دولت ژاپن ميگويند جسدی که در عراق يافت شده است احتمالاً متعلق به شهروند ژاپنی که هفته پيش ربوده شد نيست. ربايندگان ستيزه جوی اسلامی تهديد کرده بودند که گروگان خود را اعدام خواهند کرد.

a

XS
SM
MD
LG