لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۱

اوسامه بن لادن رهبر شبکه تروريستی القاعده تهديد کرده است به  حملات جديدی در آمريکا دست خواهد زد - 2004-10-29


اوسامه بن لادن رهبر شبکه تروريستی القاعده پرزيدنت بوش را مورد انتقاد قرار داد و تهديد کرده است به حملات جديدی در آمريکا دست خواهد زد.

بن لادن در ويديوی تازه ای که روز جمعه از شبکه تلويزيونی الجزيره پخش شد مستقيما با مردم آمريکا سخن می گويد و به حوادث اخير و انتخابات رياست جمهوری در روز سه شنبه اشاره می کند.

پرزيدنت بوش در واکنش به ويديو گفت آمريکا مرعوب دشمنانش نخواهد شد و زير نفوذ آنها قرار نخواهد گرفت. آقای بوش اضافه کرد يقين دارد که سناتور جان کری رقيب دمکرات او در اين زمينه با وی موافق است

جان کری گفت اگر انتخاب شود از هيچ کاری برای يافتن و دستگيری تروريستها فروگذار نخواهد کرد. او می گويد آمريکائيان در تصميم به از بين بردن بن لادن متحد هستند. پيشتر، سخنگوی کاخ سفيد گفت دولت بوش بر اين عقيده است که نوار اصالت دارد و بتازکی ضبط شده است. او گفت در سطح تهديد تروريستی تغيير فوری صورت نخواهد گرفت و در صورت وجود اطلاعاتی در نوار ، که عملی را ايجاب کند، آمريکا واکنش نشان خواهد داد.

بن لادن در نوار از پرزيدنت بوش به دليل اقداماتی که در جريان حملات تروريستی 11 سپتامبر به مرکز تجارت جهانی در سه سال پيش انجام داد انتقاد می کند و می گويد رئيس جمهوری برای دانش آموزان قصه می خواند در حالی که 50 هزار نفر را در دو برج در برابر حوادث وحشتناک تنها گذاشته بود. بن لادن همچنين رئيس جمهوری را به فريب دادن مردم آمريکا متهم می کند و می گويد دلايل حملات 11 سپتامبر هنوز باقی است. رهبر شبکه تروريستی القاعده به مردم آمريکا گفت امنيت آنها در دست پرزيدنت بوش يا رقيب او جان کری نيست، بلکه به سياست آمريکا بستگی دارد.

a

XS
SM
MD
LG