لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۰

پيروزی تيم بوستون رد ساکس در جام قهرمانی سريال جهانی بيسبال - 2004-10-28


برای نخستين بار در ۸۶ سال گذشته تيم بوستون رد ساکس Boston Red Sox، جام قهرمانی سريال جهانی بيسبال را کسب کرد. تيم رد ساکس در چهارمين بازی در سريال هفتگانه جهانی بيسبال در برابر تيم سنت لوئيس کاردينالز Saint Louis Cardinals، که در سنت لوئيس برگزار شد، با نتيجه ۰-۳ به پيروزی نائل شد و در سريال هفتگانه تيم حريف را با اختلاف ۰-۴ شکست داد.

جانی دامون، دئرک لو و تروت نيکسون در پيروزی تيم نقش عمده ای داشتند و همتيمی آنان مانی راميرز بعنوان پرارزشترين بازيکن سريال جهانی برگزيده شد.

تيم رد ساکس که آخرين بار در سال ۱۹۱۸ جام قهرمانی سريال جهانی بيسبال را کسب کرده بود، بين سالهای ۱۹۴۷ تا ۱۹۸۶ چهار بار در هفتمين بازی سريال جهانی بازی کرد ولی هر چهار بار در برابر تيمهای حريف با شکست روبرو شد.

بسياری از هواداران تيم می گفتند تيم بوستون نفرين شده است. حکايت می رود که در سال ۱۹۲۰ تيم رد ساکس که در آن زمان پنج بار قهرمان سريال جهانی شده بود بدليل مضيقه مالی بيب روت Babe Ruth، يکی از برجسته ترين بازيکنان تيم را در ازای ۱۲۵ هزار دلار و يک وام ۳۵۰ هزار دلاری به تيم نيويورک يانکيز New York Yankees، فروخت که سپس بهترين تيم بيسبال آمريکای شمالی و بيب روت يکی از بهترين بازيکنان در تاريخ بيسبال شد و تيم رد ساکس از همان زمان نفرين زده شد و نتوانست در سريال جهانی برنده شود. بهر حال با اين پيروزی نفرين معروف به نفرين بامبينو Bambino، از تيم رد ساکس برطرف شده است.

هزاران نفر پيروزی تيم رد ساکس را در سراسر بوستون و ايالات نيوانگلندز جشن گرفتند. دو روزنامه پر تيراژ شهر، بوستون گلوب و بوستون هرالد نسخه های ويژه روزنامه هايشان را که به پيروزی تيم رد ساکس اختصاص يافته است با دو برابر تيراژ معمول چاپ کرده اند و قرار است روز جمعه يک رژه پيروزی با حضور اعضای تيم در شهر بوستون برگزار شود.

XS
SM
MD
LG