لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۷

مصاف سنگين وزن هاى مطرح کشتى جهان در ايران - 2004-10-27


رئيس فدراسيون کشتى ايران گفت : نخستين دوره پيکارهاى بين المللى کشتى آزاد "سوپر شامپيون" در سنگين وزن تحت عنوان جام پهلوان "امامعلى حبيبى" بهمن ماه سال جارى به ميزبانى ايران در تهران يا استان مازندران برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری ايرنا، محمدرضا طالقانى بعدازظهر روز چهارشنبه در گفت و گو با اين خبرگزاری در اين خصوص اظهار داشت: با هماهنگى فيلا قرار بود که اين مسابقه ها چند ماه پيش در تهران برگزار شود ليکن به خاطر بازيهاى المپيک آتن، زمان آن به تأخير افتاد و ما بنا داريم که اين مسابقه ها را اواسط بهمن ماه سال جارى با شرکت کشتى گيران سنگين وزن مطرح دنيا در تهران يا استان مازندران برگزار کنيم .

طالقانى در مورد جزئيات برگزارى اين رقابتها اضافه کرد: اين مسابقه ها به صورت دو حذفى و در دو وقت ۵ دقيقه اى در وزن به اضافه ۹۰ کيلوگرم برگزار مى شود و کشتى گيران سنگين وزن از نظر وزن محدوديتى نخواهند داشت. به عنوان مثال کشتى گيران ۱۵۰ کيلوگرم به بالا نيز مى توانند در آن شرکت کنند.

طالقانى افزود: اين مسابقه ها به نام جام پهلوان "امامعلى حبيبى" قهرمان اسبق جهان و المپيک که در دوران قهرمانى خود بسيارى از کشتى گيران سنگين وزن را شکست داده بود، به منظور پشتوانه سازى کشتى ايران در سنگين وزن برگزار مىشود و در آن کشتى گيران هر دو رشته آزاد و فرنگى نيز مى توانند شرکت کنند و به نفرات برتر جايزه دلارى داده خواهد شد.

رئيس فدراسيون کشتى در اين زمينه اظهار داشت: بسيارى از کشتى گيران سنگين وزن مطرح جهان از جمله آندره شوميلين، ديويد موسول بز، کورماگمد کورماگمداف و حاجى مراد گاتسالوف از روسيه، کرى مک کوى از آمريکا، آلکسيس رودريگز از کوبا، آيدين پولاتچى، رجب کارا و فاتح چاکراوغلو از ترکيه، آرتور تايمازوف و ماگومد ابراهيم اف از ازبکستان، الدار کورتانيدزه ، گئورگى گوگشليدزه و آلکسى مودبادزه از گرجستان، سون تيله از آلمان، کراسيمير کوتچف و بويدار بويداروف از بلغارستان، مارک گارمولوويچ از لهستان و ماريد موتاليموف از قزاقستان براى شرکت در اين رقابتها دعوت خواهند شد. ضمن اينکه از ايران عليرضا رضايى، عليرضا حيدرى، فردين معصومى، سجاد برزى، عليرضا غريبى، ياسر نورزايى، مجيد انورى، اشکان ازلى فر، جعفر دليرى و محمد حسين خالقى فر به ميدان خواهند آمد.

وى گفت: به نفرات اول تا سوم به ترتيب ۵ هزار،۳ هزار و۲ هزار دلار پاداش نقدى داده خواهد شد.

طالقانى افزود: فدراسيون کشتى قصد دارد مراسم خداحافظى عباس جديدى يکى از کشتى گيران پرافتخار سنگين وزن ايران را در اين رقابتها به صورت شايسته اى برگزار کند و عباس جديدى اگر خود صلاح دانست، مىتواند در اين ميدان به مصاف حريفان رود.

XS
SM
MD
LG