لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۹

روسيه:  ايران فعاليتهای غنی سازی اورانيوم را متوقف کند - 2004-10-18


روسيه مؤکدأ از ايران خواسته است برای فرو نشاندن نگرانيهای بين المللی نسبت به برنامه اتمی خود، گامهای لازم را بردارد، واز جمله فعاليتهای غنی سازی اورانيوم را بی درنگ متوقف کند.

سرگئ لاوروف، وزير امور خارجه روسيه، روز يکشنبه به خبرنگاران گفت ايران بايد با يک سلسله اقدامات اطمينان بخش، نگرانيها نسبت به جاه طلبی اتمی خود رابرطرف سازد. او از مجلس شورای اسلامی خواست موافقتنامه امضا شده در سال گذشته را که انجام بازرسی های بيشتر توسط آژانس بين المللی انرژیِ اتمی را مجاز می دارد به تصويب برساند.

آقای لاوروف گفت روسيه به همکاری با ايران در زمينهء احداث رآکتور اتمی بوشهر ادامه خواهد داد، اما يادآور شد که هنوز موافقت نامه ایبرای انتقال سوخت اتمی بين دو کشور امضا نشده است.

در اين ميان، در تهران، حميد رضا آصفی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی، به خبرنگاران گفت جامعهء بين المللی بايد حق ايران را برای داشتن تکنولوژی اتمی غيرنظامی به رسميت بشناسد.

در حاليکه تاريخ 25 نوامبر از سوی آژانس بين المللی انرژیِ اتمی به عنوان مهلت نهائی برای متوقف شدن فعاليتهای غنی سازی اورانيوم توسط ايران معين شده است، کشورهای اروپائی به مذاکرات خود در اين مورد با تهران ادامه می دهند.

m

XS
SM
MD
LG